Problem z podłączeniem routera

Internet Vectra, modem Motorola SBV5121E, router Linksys WRT54GL. Przy podłączeniu modem–> PC nie ma problemu z Internetem. Przy połączeniu modem—> router ----> PC Internet nie działa ani na kablu ani przez WiFi. Czy ktoś może pomóc? 

Coś podaj - rozrysuj jak podłączasz, jakie IP uzyskujesz… Wstępnie - pewnie po stronie WAN WRT54GL i po jego stronie LAN masz tą samą klasę adresową…

 

  • podłącz komputer bezpośrednio do  Motorola SBV5121E:  pokaż ipconfig /all

  • podłącz komputer do portu LAN Linksys WRT54GL - pokaż ipconfig /all

Modem podłączony bezpośrednio do komputera, Internet działa

post-168709-0-20318000-1441913010_thumb.

 

Modem z podłączony z komputerem za pośrednictwem routera, tutaj Internet nie działa ani na kablu ani WiFi

post-168709-0-77423400-1441913024_thumb.

Próbowałeś klonowania adresu MAC? Czy to jedyny komputer w tej sieci i Vectra kiedyś pytała o adres MAC komputera?

Nie, nie próbowałem klonowania adresu MAC. Tak to jest jedyny komputer w sieci. Czy vectra pytała o adres MAC? Tego nie wiem i obawiam się trochę, że mogli go na sztywno przypisać do tego jednego komputera.

Oni nie pytają, przypisują MAC pierwszego urządzenia jakie zostanie podłączone (automat).

Ale nie stwarzają problemów jak ktoś podłączy router, trzeba tylko zadzwonić i powiedzieć aby przypisali MAC routera.

Nie ma potrzeby, powinna być opcja klonowania adresu MAC - wystarczy po stronie WAN przypisać MAC komputera.

http://downloads.linksys.com/downloads/userguide/WRT54GL_V11_UG_C-Web.pdf

 

Strona 9: Clone Your PC’s MAC -Clicking this button will clone the MAC address of the computer you are using.

Zresetowałem modem i router, sklonowałem adres MAC i już wszystko działa, dziękuję za pomoc :wink: