Problem z Podłączeniem SATA pod płytą gigagyta

Witam serdecznie forumowiczów!

Chodziłem po forum i szukałem odpowiedzi na mój problem i faktycznie było dużo

odpowiedzi na to jak podłączyć dysk SATA do kompa ale żeden ze sposobów u

mnie zadzialać nie chciał :(.

Problem jest taki iż po podłączeniu dysku do kompa i konfiguracji biosu

nic nie wykrywa chociaż widać, że coś podłączone pod port SATA widzi gdyż

gdy szuka sprzętu to robi to sporo dłużej niż normalnie.

Od kiedy podłączyłem dysk do PC to windows znajduje jakieś nowe kanały

IDE ale nie może poprawnie ich zainstalować (w menadżerze urządzeń przy tych kanałach IDE jest wykrzyknik) mimo iż wkładam

płytkę ze sterami od płyty głównej (a w akcie desperacji nawet płytę z Windowsem). Występuje komunikat mniej więcej

taki: “nie można zainstalować sprzętu gdyż nie jest przeznaczony do tej platformy”.

Żadnej dyskietki ze sterownikami do dysku nie dostałem. Nie mam pojęcia co teraz począć…

Co pewnie ważne moja płyta główna to GIGABYTE 8I848P(-L) z biosem aktualizowanym wczoraj, a

windowsa posiadam XP.

Wielkie dzięki dla wszystkich co przebrnęli przez ten (niekrótki :slight_smile: ) list i będą w stanie

mi pomóc.

POZDRAWIAM

NIewiem czy coś ci to pomoże ale powiem to :D.

Tez miałem problem z podłączeniem dysku sata. Lecz u mnie na dysku sata miał stać windows. Włożyłem czystą dyskietke i płyte z płyty głównej. Wgrałem sterowniki na dyskietke. Przy instalacji windows wcisnolem f6 i doinstalowalem stery. I działa :slight_smile:

Jaki to dysk SATA (150Mb/s) czy SATA II (300Mb/s) jak sata2 to możliwe że trzeba zworke odpowiednio wpiąć , jeżeli w kompie masz już dysk ATA z systemem (szczelam bo nic nie piszesz na ten temat) to ten na sata należy odpowiednio w biosie ustawić ( nie primary , nie secundary , tylko ta trzecia opcja niepamiętam nazwy) a najlepiej wyłącz dysk z systemem w biosie , pozostaw załączony tylko SATA i spróbuj uruchomić kompa z włożoną płytą do napędu z systemem lub nawet z dyskietką startową np. systemu 98.

I czy to jedyny dysk i systemowy,czy dodatkowy.