Problem z podłączeniem sie do internetu bez przewodowego

Witam!!

Mam taki problem, że zainstalowałem od nowa system i nie miałem internetu to znalazłem na kompie jakąś opcje gdzie po zainstalowaniu miał ruszyć internet ale nic. Później tato próbował zrobić i znalazł płyte ze sterownikami i sie udało ale mam ograniczenie dostępu do sieci oraz próbowałem wpisać ip bramy domyślnej do wyszukiwarki ale nie działa. Potem zrobiłem przywracanie systemu i robiłem wszystko od nowa i nadal nic

Proszę o pomoc! !!

Hej,

Jaki to system??

Czy mógłbyś nieco więcej o tym napisać?? O jaką opcję chodzi??

Oczywiście sterowniki do karty sieciowej muszą być zainstalowane. Więc jeśli przywróciłeś system, to zainstaluj je ponownie. Karta jej poprawnie zainstalowana jeśli po wyjęciu z niej kabla sieciowego ukazuje się monit o odłączeniu przewodu.

Bramę domyślną i inne parametry konfiguracyjne połączenia sieciowego wpisuje się do ustawień IP, a nie do przeglądarki. Gdzie dokładnie będę w stanie powiedzieć, gdy odpowiesz na pierwsze pytanie…

:arrow: Z jakiego łącza korzystasz??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Windows Xp i ja mam bezprzewodowy i moj internet jest podłączony do innego kompa i po zainstalowaniu od nowa systemu to zainstalowałem sterowniki

taxi1962 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Hej,

A czy mógłbyś jakoś bardziej dokładnie to opisać?? Jak podłączony jest internet?? Masz router, modem?? Łącze osiedlowe czy przez telefon/kablówkę?? Ogólnie im więcej szczegółów podasz i im precyzyjniej określisz problem, tym zwiększysz szanse na rozwiązanie problemu…

Pozdrawiam,

Dimatheus

A czy mógłbyś jakoś bardziej dokładnie to opisać?? Jak podłączony jest internet?? Masz router, modem?? Łącze osiedlowe czy przez telefon/kablówkę?? Ogólnie im więcej szczegółów podasz i im precyzyjniej określisz problem, tym zwiększysz szanse na rozwiązanie problemu…

A Twojego routera nie ma w sieciach wifi ?

Hej,

Chyba czegoś nie rozumiem. Masz router z WiFi, a piszesz o udostępnianiu internetu z poziomu innego komputera. To nie tak ma działać. Komputer siostry łączący się z siecią kablowo jest niezależny od Twojego połączenia - Ty łączysz się bezprzewodowo z router’em, a nie z komputerem siostry. Musisz więc podłączyć się do niego. Jeśli sieciówka zainstalowana jest prawidłowo - a jest, bo widzisz sygnał sąsiadów - to w tray’u przy zegarze powinna być widoczna ikonka połączeń bezprzewodowych. Kliknij w nią, a następnie wybierz Pokaż sieci bezprzewodowe. Następnie wskaż swoją nazwę sieci, kliknij na nią i podaj odpowiedni klucz, jeśli sieć jest zabezpieczona. I tyle - komputer powinien połączyć się z siecią. Rozumiem, że karta sieciowa jest ta sama, co przed instalacją systemu??

Tutaj bym uważał - od kilku miesięcy bowiem podłączanie się nawet do sieci niezabezpieczonych jest przestępstwem zagrożonym do 3 lat pozbawiania wolności… :o

Pozdrawiam,

Dimatheus

ale ja nie mogę wpisywać w ogóle hasła bo jak włączam swoją sieć to mi łączy ale pokazuje,że brak łączności lub ograniczenie

Hej,

Czyli po prostu wcześniej miały miejsce próby podłączenia do tej sieci - no chyba że w ogóle sieć nie jest zabezpieczona. Jeśli sieć jest zabezpieczona, to najlepiej usunąć błędne jej ustawienia, które powodują brak lub ograniczenie łączności. Klikasz po kolej Panel sterowanie -> Połączenia sieciowe -> wybierasz Sieć bezprzewodową -> klikasz prawym przyciskiem myszy, wybierasz Właściwości -> zakładka Sieci Bezprzewodowe. Następnie z listy usuwasz swoją sieć i próbujesz stanowić nowe połączenie zgodnie z instrukcjami z poprzedniego mojego postu.

A co z ty pytaniem??

Pozdrawiam,

Dimatheus