Problem z podłączeniem się do katalogu i drukarki sieciowej

Posiadam w domu dwa komputery jeden stacjonarny z Windows XP na którym udostępniam pliki i foldery oraz drukarkę, drugi komputer to laptop z systemem Windows 7 Home Premium. Obydwa komputery są w tej samej grupie roboczej i widzą się nawzajem w otoczeniu sieciowym. Tylko że ze strony XP wszystko jest ok mam dostęp do katalogów Windows 7 ale odwrotnie już nie. Podczas próby podłączenia się czy to do katalogu czy drukarki wyskakuje okienko gdzie trzeba podać nazwę użytkownika i hasło ChomikImage.aspx?k=1361348&t=634548057375499728&id=712974647&vid=1102943686&loc=PL

Dziwi mnie to że w okienku wyświetla się nazwa domeny a przecież Home Premium nie obsługuje domen. Wpisywałem tam nazwę użytkownika z komputera z XP upoważnionego do katalogów udostępnionych ale to i tak nic nie dawało. Już nie wiem co można jeszcze zrobić więc zwracam się z prośbą do was może już ktoś miał z czymś takim do czynienia. Dodam że na laptopie jest nowy system bo go dopiero kupiłem więc jakiekolwiek błędy nie wchodzą w grę.