Problem z podłączeniem sieci bezprzewodowej w laptopie

Problemy z połączeniem się z siecią bezprzewodową

Cześć. Mam problem z komputerem,a dokładnie z połaczeniem,chociaz z tego wynika masa problemów z tym związana. Przyznam,ze nei znam sie na komputerach ani trochę,no ale postaram sie wyjasnic jak najlepiej. Otóz po zmianie windowsa ,szlag strafił wszystkei sterowniki,więc brat wgrywał mi nowe. No i gy wgrał,chciałam nawiązać połaczenie bezprzewodowe,poprzez liveboxa ,który ma wifi. No i na początku go nie wykrywało,potem brat coś ustawił,no i liveboxa mozna bylo wykryć,ale potem pojawil sie nastepny problem.Otoz mimo,ze liveboxa wykrył,to nie nawiązywałz nim połączenia.No to potem zobaczyła,ze adresu ip nie ma,wiec na pewno dlatego.Wpisałam ten adres W opcjach Protokól internetowy(TCP/Ip). No i połączenie jest.Ale kolejny problem.PWysiwetla sie,ze połaczono z liveboxem,wszystko ladnie,a ja wchodze w internet ,no i wtedy nie ma tego internetu i piszę POŁĄCZ.No i nei wiem naprawdę co jest.

Grzebałam trochę,no i teraz nie zjedzcie mnie za to co teraz moge napisac,bo nie znam sie,jak juz mowilam,na komputerach.No,ale z tego co wyczytalam,to podobno W opcjach PROTOKÓL INTERNETOWY (tHC/Ip) powinno sie zaznaczyc opcje ’ uzyskaj adres ip autoamtycznie’ a ja mam drugą opcje w ktorej przepisalam ten adres ip ,bo wtedy ‘niby laczy z siecią’ ALe jak juz mowilam,pozornie. No i wpisując ipconfig/all wyswietlaja mi sie tez ,chyba wazne informacje,ktore maja wplyw,na to,ze nie mam tego połaczenia. Otóż: ze routiong IP nie jest wlaczony,serwer WINS Proxy wyłączony,ze DHCP wyłączone. A mi sie wydaje,ze to chyba ma jakiśwlasnie wpływ na to.Chociaz juz sama nie wiem. Jesli nie wpisuje Adresu Ip ,to wtedy nie ma tego pozornego połaczenia,ale wterdy wyswietla mi sie,ze DHCP wlasnie jest wlaczone.Nie wiem,o co chodzi.Nie wiem co z tym zrobic,a potrzebuje pilnie komputera. Ogólnie to nawet brama domyślna zadnych cyferek tych nie posiada,jak np ten Adres Ip.

Nei wiem czy dobrze wytlumaczylam,nie mniej jednak, połaczenia nie mam ,nei wiem co mam z tym zrobic. A mysle,ze to wszystko ,ze soba co napisalam jest powiazane,moze sterowniki sa zle,ale w wsumei wtedy nie byloby nawet tego pozornego połaczenia. Proszę o pomoc,wskazówki jakieś. No i aby mowic krok po kroku,bo ja kompletnie nie znam sie na komputerach.Ale cośpróbuje robić…

Dodam jeszcze,ze jak wpisuje ipconfig/ renew to wyswietla mi sie nie nie mozna przeprowadzic zadnej opreacji na karcie połaczenia lokalne ponieważ kabel tej karty jest odłaczony. Co to znaczy? jak go podlaczyc? z windowsa 7 zmienilam na xp.

Eside ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Słuchaj, możesz teraz usunąc ten mój post. Ja rozumiem,że ktoś mogł mnie sie czepnąc o to ,że pisze nie w tym wątku,ale to chyba to forum poswięcone jest czemu innemu. Czyż nie? A jeśli ktoś nie jest polakiem(nie mowie o sobie) to od razu tez usuwacie,badz co innego? Albo dyslektykiem? ;p Trochę używajcie mózgu :slight_smile: Od ortografii mojej się ‘odwal’ ,że tak delikatnie powiem :slight_smile: Bo jest poprawna. Co jedynie,mogę się zgodzic z tym,że za szybko pisałam,dlatego moglam zle napisac niektore wyrazy,ale to nie znaczy,ze niepoprawnie : > Swoje chore zasady możecie sobie wiecie w co wsadzic. Pomyliłam chyba forum. :slight_smile: Zamiast rozwiązac problem,będą mnie pouczac. :slight_smile: Zmień nazwę : P Bo chyba niewłaściwe forum. Tu chyba celem jest nauka o poprawności pisania, ortografii etc. Rób sobie z tym wątkiem,postem co chcesz.Tyle ode mnie. :slight_smile: Żegnam