Problem z podłączeniem skanera

Próbowałem u kumpla podłączyć skaner ale ma on tylko jedno wejście oznaczone jako wejście dla drukarki która działa bez problemu i jest odnajdywana przez komp natomiast jak podłącze mu skaner pod to wejście to nic się nie dzieje. Czy to musi być oddzielne wejście czy coś nie tak jest zrobione czy może przeba coś ustawić w biose a jak tak to gdzie i co ? Prosze o pomoc jak ktoś wie coś na ten temat! !!

Jaką masz wtyczkę->USB?

Wydaje mi się, że Hunter podłącza się poprzez COMa z tego co napisał :roll:

Dokładnie wSz prze com połączałem no i nic nie wykrywa :frowning: zaznacze że to stary skaner ale nie sądze żeby to coś miało wspólnego :?

wyjmnij wtyczkę od drukarki, zresetuj kompa podłącz skaner, ponownie zrestuj kompa powinien Ci wykryć i zainstaluj sterowniki i oprogramowanie.

Mysle ze trzeba podłaczyc i zainstalowac sterowniki inaczej win nie zobaczy scanera

ps. jak moze podaj modle tego scanera

Stare scanery mają możliwość połaązenia z kompem przez LPT1, a nie przez COM.

Jak jest tylko jedno LPT to podłączasz przełacznik, do którego podłączasz oba urządznia. Są przełączniki elektroniczne, które same wykrywają sygnał, gdy uruchamiasz któreś urządzenie lub przełączniki, które ręcznie przełączasz w zależności od potrzeb.

Nie do końca rozumiem, jakie wyjścia ma scaner. Czy piszesz o tym jednym połączeniu na komputerze czy na scanerze.

Są scanery które mają wyjścia na LPT1 sztuk dwa. Jedno jest do bespośredniego połączenia z kompem, a drugim łaczysz scaner przez drukarkę.

Jeśli możesz, narysuj wszystkie gniazda z opisem jakie ma scaner i wrzuć na forum obrazek.

Pod jakim systemem działasz u kumpla.

WIN98 często wymaga zainstalowania sterowników zanim wykryje nowe urządzenie.

Pozdrawiam :okulary:

miałem kiedyś ten sam problem.połaczenie szeregowe przez skaner jest raczej dośc niefortunne , tymbardziej pod win 98.lepszy rozwiazaniem jest zakup jeszcze jednego “śledzia” a to takie same pieniądze niz zakup przełacznika manualnego.pamietaj tylko ze łącznośc ze skanerem musi byc obustronna.czyli dane dochodzą do skanera i powracają w postaci twojego skanu.a drukarka ma tylko w jedna strone pamietaj by to zaznaczyc przy ewrntualnym zakupie.

Tak zgadza się Golden Finger są dwa wejścia w skanerze jeden wychodzi ze skanera do komp a pod drugi połącza się drukare ale on w kompie ma tylko jedno wejście własnie to LPT1 i one ma symbol drukarki. Podłączałem skaner pod kompa na wyłączonym kompie po włączeniu nic nie wykrył zrestartowałem i też bez zmian. Oprogramowanie win XP. Nie kumam o co w tym chodzi drukare odnajduje bez problemu.Typ skanera pachne starością Relisys Scorpio easy 3

Czy wyjście ze scanera do kompa jest gniazdem (z dziurkami) czy wtyczką (z bolcami)

Wiek scanera nie ma tu znaczenia o ile jest sprawny.

Powinieneś podłaczyć kabel od scanera odwrotnie niż normalnie tzn. odwrócić go (od gniazda drugieg nieoznaczonego do drukarki). Wtedy do kompa końcówka nie będzie pasowała w gniazdo LPT1 i musisz dodatkowo użyć kabla, który z obu stron ma bolce.

Koszt takiego kabla to około 15 zł, kupisz w każdym sklepie z akcesoriami.

By scaner i drukarka były jednocześnie podłączone masz dwa wyjścia, albo zastosować przełącznik, ręczny lub elektroniczny, (stosowałem ręczny i nigdy nie miałem problemów) albo dokupić kartę rozszeżeń z portem LPT (nie pamiętam ceny ale nie powinna byc wysoka) i zainstalować drugi port jako LPT2

Pozdrawiam :okulary:

Dzięki za pomoc powiem mu jak chce to niech sobie zakupi to ci mi podałeś żeby mu to działało i wtedy będziemy kombinować dalej jeszcze raz dzięki pozdrawiam :slight_smile: