Problem z podłączeniem słuchawek z mikrofonem i głośników

Witam,

Zacznijmy od tego, że mam płytę ASUS M2R32- MVP, z kartą dźwiękową Soundmaxa. Mam tam podłączone głośniki Logitech X-210. Chciałbym mieć podłączone jeszcze słuchawki z mikrofonem tak żebym mógł słuchać na słuchawkach i głośnikach jednocześnie. Problem z tym, że jedno “zielone wejście jest zajęte” przez głośniki, zostały mi pomarańczowe, różowe, czarne i 2 niebieskie. Jak to zamontować, żeby nie zjarać karty? Mam jeszcze 2 wejścia z przodu obudowy, ale o dziwo nie działają. Pomocy!

Niebieskie to wejścia liniowe, zielone to wyjście liniowe (2-kanałowe) lub wyjście przednie lewe/prawe (wielokanałowe), różowe to wejście mikrofonu (możliwość zmiany ustawienia na wielokanałowe), czarne to wyjście tylne lewe/prawe (dźwięk wielokanałowy), pomarańczowe (lub żółte) to Wyjście środkowe/niskotonowe (LFE) (wielokanałowe). Jak widzisz nie zepsujesz sobie tego cuda ja na zielone dasz rozdziałkę na dwa minijacki i razem wepniesz głośniki i słuchadełki, tylko, że nie widzę sensu w takim rozwiązaniu… mniejsza. Panel przedni ci nie działa bo, albo nie podpięto kabelków od niego, albo masz patent z blokadą, jak wykorzystywane są gniazda z panelu to karta odcina gniazda tylne (w blasterku taki patent mialem).

ale z przodu jest to podłączone, jak to uaktywnić, w biosie, czy może w opcjach sounmax?

Uaktywnić? Jak masz prawidłowo przednie gniazda podpięte, to jak z tyłu nic nie będzie podłączone na zielone i różowe, to benda działac, jak coś tam jest, to są blokowane. Blokada jest automatyczna, i nie można jej zdjąć, czy cuś. Zrobione to jest po to, aby nie zamęczyć biednego układu audio podłączając np. dwa zestawy głośników stereło itp. I umożliwić automatyczne wyciszenie, np głośników wpinając słuchawki do przedniego gniazda (a na poważnie, po prostu korzystają z tego samego kanału wyjściowego układu audio). Mówiłem już, aby rozdzielić sygnał tak jak chcesz po prostu kup rozgałęźnik na wyjście.

Gdzie i jaki najlepiej zakupić?

Nie zgodzę się z Tobą, to nie jest reguła. Z tyły mogą być podpięte głośniki, a z przody słuchawki i powinno grać.

keymen przejrzyj sobie ten wątek viewtopic.php?f=2&t=325420&p=2137214&hilit=przedni+panel%3B#p2137214 oraz ten viewtopic.php?f=19&t=306625

Racja, zapominałem o programie konfiguracyjnym i wariacjach realteka :oops: mój błąd.