Problem z podłączeniem słuchawek

(Tibia Ots00) #1

Witam mam problem z podłączenie słuchawek próbowałem na równe sposoby i nic ani z przodu ani tyłu cisza ale mikrofon działa bo mam słuchawki z mikrofonem jeśli ma ktoś jakieś porady to dziękuje

(Piotr Wik) #2

jaki system, jaka płyta

(Seba86mu) #3

Może do złego gniazda podłączasz słuchawki ? Powinieneś podłączyć do tego samego co głośniki.

(Mlajtner) #4

jeżeli z mikrofonem

-to jeden jack pod wyjście głośników

a drugi do innego gniazda..../....

(Tibia Ots00) #5

system Vista

Próbowałem w miejscu głośnika odłączone były głośniki i nad

(Piotr Wik) #6

jeżeli mikrofon działa a słuchawki nie to na tylnim panelu wtykasz w niewłaściwe gniazda (jeżeli masz wyjście na 5,1 to masz trochę tych wyjść - zależy od płyty).

(Tibia Ots00) #7

ej no a ja wszystkich próbowałem ?

(Seba86mu) #8

Skoro podłączałeś słuchawki do gniazda, do którego podłącza się głośniki i słuchawki nie działają, to najprawdopodobniej są uszkodzone.

Możliwe, że są naderwane przewody przy głośniczkach, bądź złamany kabel. Sprawdź, czy nie ma widocznych uszkodzeń na przewodzie.

(Tibia Ots00) #9

nie ma jakiś widocznych uszkodzeń a to jak było by uszkodzone to chyba by mikrofon też nie działał by

(Seba86mu) #10

Mikrofon ma swój osobny przewód.

Podłącz słuchawki do jakiegoś radiomagnetofonu, bądź jakiegoś urządzenia, które ma wyjście audio mały jack i sprawdź, czy działają.

(Tibia Ots00) #11

seba86mu , działają co z wejściami jest ;/ słuchawki i mikrofon działa

(Seba86mu) #12

A głośniki podłączone do karty dźwiękowej komputera działają ?

(Tibia Ots00) #13

tak działają do koloru zielonego wszystko ładnie chodzi tylko nie wiem dlaczego słuchawki ;/ :evil:

(Seba86mu) #14

Wyłącz komputer, odłącz głośniki, podłącz do tego samego gniazda słuchawki, włącz komputer.

Jeżeli nadal nie działają, to wejdź w:

START -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka "Głośność" -> w pozycji "Ustawienia głośników" kliknij na przycisk "Zaawansowane" -> zakładka "Głośniki" -> wybierz "Słuchawki stereo" -> Zastosuj, Ok.

(smoq5) #15

Karta dźwiękowa Realteka? jak tak to w ustawieniach wejście/wyjście musisz pokombinować różne opcje, po kliknięciu na taki kulczyk koło obrazków z wejściami :wink:

(Tibia Ots00) #16

Dobra spróbuje jak mi się komp wyłączy :stuck_out_tongue: