Problem z Podłączeniem Telewizora do Komputera

Witam , jest to mój pierwszy post na tym forum i proszę o wyrozumiałość , gdyż w akcie desperacji postanowiłem naskrobać posta o pomoc .

Posiadam Kartę graficzną GeForce 9500 GT z 3ma wyjściami VGA , DVI , HDMI ,Nie posiadam wyjścia s-video . Mój telewizor nie jest nowiutki , to stary kineskopowiec i teraz tak . Z tyłu ma 4 wyjścia 2xEuro , 1x RCA ( Cznicz ) Ale tylko Biały i Czerwony więc jak myślę do przesyłania tylko obrazu , no i 1x wyjście antenowe . Z przodu natomiast mam 2 wyjścia 1xRCA ( Czincz ) Czerw.Żółt.Biały i 1x s-video . Nijak nie umiem go podłączyć . Specjalnie w tym celu zakupiłem przejściówkę VGA->RCA,S-Video . Czyli normalnie podpinam do grafy , przez to czincze albo s-video i na wszelkie sposoby do telewizora , nawet kupiłem przejściówkę RCA,S-Video -> SCART (Euro) . I H%^$ dalej nie śmiga . Natomiast jakiś sygnał jest nadawany , ponieważ gdy podłączam do telewizora jakikolwiek kabel już podłączony do tej przejściówki w kompie to telewizor np. zaczyna piszczeć albo regularnie stukać . W Panelu sterowania Nvidi wymuszam wykrywanie starego telewizora itp. i nic . Jestem naprawde zmęczony tym , proszę was o pomoc bo już nie wiem co robić . Pomóżcie !

Ps . Załączam obrazek tej przejściówki http://img821.imageshack.us/img821/1449/2196019567.jpg

Aha i wszystko Leci na Windows 7

Jeszcze Jedno , Doszedłem do tego że wymusiłem w pulpit->ppm->rozdzielczość ekranu->wykryj i wtedy w drugim ekranie mam Urządzenie Wyświetlające na : VGA i niby jest ale obrazu na telewizorze nie ma … przeglądam wszystkie opcje w telewizorze , przełączam za każdym razem po wszystkich wejściach i nigdzie nie wyświetla obrazu … Pomocy !

Więc tak, upewnij się że żółty kabel rca jest podpięty w tv do zółtego RCA IN a nie out, poza tym zmniejsz rozdzielczość do 800x600 i odświeżanie 60Hz, u mnie tv max obsługuje 1024x768 przez s-video. I ustaw klonowanie obrazu. To na początek.

Zrobione Niestety w dalszym ciągu nie ma obrazu , ustawione 800x600 , 60Hz , tylko coś mi się nie podoba w panelu sterowania nvidi , bo w ustawianiu rozdzielczości z pulpitu , jest pokazany drugi “monitor” a w panelu nvidi na początku był a teraz go nie ma … dalej próbuje ale nic to nie daje . Co jeszcze można zrobić i czy wgl to może zadziałać ? Jakiś sygnał do telewizora idzie ponieważ : jeżeli podłączony jest czerwony i biały RCA ( teraz już wiem że odpowiadają za dźwięk ) to głośniki z telewizora wydają rytmiczne pyknięcia non-stop , po drugie mam w lewym górnym rogu wyświetlaną nazwę obecnej obcji wyświetlania w takiej kolejności Video 1 , Video 2 , Video S2 , Video 3 , Video S3 a potem TVP ( z Anteny ) każde wejście w telewizorze także jest tak opisane . V1 - Euro , V2 - Euro , VS2 - Nie znalazłem , V3- S-video , i VS3 - RCA , i jeżeli mam podpięty RCA , S-video bądź euro to miejsce wyświetlania się nazwy Video zmienia się , już nie jest dokładnie w rogu tylko bliżej środka … także coś się dzieje . Nie ogarniam ?

adam666999 , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Cześć miałem podobny problem z tym że mam starszą kartę graficzną 8500GT. I mam jednak wyjście z karty s-video i nim mam podłączone do telewizora kineskopowego. Umnie obraz się pojawia jeśli ustawi się na klonowanie czy powielanie ekranów na Windows 7. Trochę opisałeś i nie wiem jak sygnał ciągniesz z wyjść VGA czy DVI Z karty to mogę się mylić ale z tych wyjść dźwięk nie idzie tylko obraz a z HDMI to powinno być obraz i dźwięk z odpowiednimi ustawieniami jako HDMI jako domyslne ustawienie dźwięku coś w tym stylu i z niego przejściówkę jeśli chcesz dżwięk też. Zeszłeś odrazu z rozdzielczością na 800x 600 a spróbuj przejść stopniowo wszystkie rozdielczości dostępne może na którymś załapie Ja na Viście jak miałem to obraz na telewizorze pojawił się jak ustawiłem klonowanie o stopień niższe od natywnego monitora. Podobno nie zalecane jest a wręcz gdzie niegdzie można znaleść opis że nie wolno podłączać kabli jak komputer chodzi bo jest szkodliwe. Odłącz kable przy wyłączonym kompie i go włącz aby z resetować i znowu popodłanczaj kable też na wyłączonym i spróbuj dalej z ustawieniami. Jak nie pomogą ustawienia to może zainstaluj starszy sterownik albo nowszy karty. Ja miałem tak że na niektórych sterownikach nie można było uzyskać obrazu na telewizorze kineskopowym. Ogólnie to uzyskanie obrazu na telewizorze jest kapryśne czego dowodem jest że u mnie pojawia się na powieleniu a na na ustawieniach niezależnych do każdego monitora i na logikę na nich powinien być obraz.

Hej,

Najpierw upewnij się, że kabel, który kupiłeś, to oby na pewno kabel D-Sub -> RCA/S-Video. Najczęściej dostać można kable o odwrotnej budowie RCA/S-Video -> D-Sub. Ma to dość duże znaczenie, bo kable te rzadko są dwukierunkowe. A te, które są powszechnie dostępne służą do podłączania do monitora bądź projektora źródła audio-video poprzez port D-Sub.

Pozdrawiam,

Dimatheus