Problem z podłączeniem telewizora z internetem bezprzewodowy

Witam mam problem ponieważ nie mogę połączyć swojego telewizora z siecią bezprzewodową internetu.

Ustawienia>Siec>Ustawienia Sieci>Ustawienia Sieci Bezprzewodowej>Nie znaleziono bezprzewodowego urządzenia USB. Włóż zgodne urządzenie bezprzewodowe do portu USB telewizora i spróbuj ponownie. Jeżeli zgodne urządzenie jest już włożone, sprawdź je. Naciśnij przycisk RETURN, aby powrócić.

W taki sposób chce to podłączyć ale nie mogę bo na końcu pojawia mi się właśnie taki komunikat.

Nie wiem o co chodzi bo laptopy znajduję siec z rutera i wszystko działa.

Natomiast telewizora nie jestem w stanie połączyć bezprzewodowo z siecią.

Kablem nie próbowałem i nie mam takiej możliwości. jedyny sposób to wifi.

Model tv: sony bravia KDL-40EX500

Oprogramowanie: PKG4.104EUL-0108

Ruter: tp-link TL-WR1043ND

A dodam ze jak podłącze laptopa złączem hdmi z tv to nie ma żadnych problemów i wszystko działa.

Jeszcze mam pytanie odnośnie aktualizowania oprogramowanie telewizora bo widziałem taka opcje na stronie producenta.

Tylko ze tutaj występuje Aktualizacja instrukcji PKG4.117EUL-0108 do telewizora BRAVIA, i nie wiem czy pokrywa się to z moim obecnym oprogramowanie tv.

Proszę o pomoc,

Pozdrawiam.

sseba66 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Potrzebujesz takie coś żeby wszystko ci działało…

http://matrixmedia.pl/sony-uwa-br100.html

innego sposobu nie ma ? tylko kupno tego urządzenia ?

producenci telewizorów robią własne urządzenia do odbierania wi-fi i jak byś nie szukał i nie kombinował to nic innego nie zadziała

dzięki za odpowiedzi