Problem z podłączeniem zaślepek w dyskach!

Witam zakupiłem nową płytę gł.model to:GA-M57SLI-S4 na Support AMD Socket AM2 firmy GIGABYTE i niemogę sobie poradzić z założeniem zaślepek z tyłu dysków ponieważ dyski są ze starego jeszcze kompa wiem że niema znaczenia podobno czy to slave lub master bo są już tą cienką taśmą obydwa podłączone tylko szeroką są 2 nagrywarki DVD i tu przy załączeniu kompa pokazuje że jedna jest slave a druga master.Chodzi oto że mój błąd no ale człowiek się na błędach itak przez całe życie uczy wyciągając je niezapisałem sobie w które miejsce mam je potem spowrotem włożyć , podobno to niema znaczenia lub może ich w ogóle niebyć tak twierdzą inni , drudzy zaś mówią że muszą być odpowiednio ułożone w dyskach ponieważ chodzi o jakiś transfer szybkości dysku że bez zaślepek lub źle podłączonych pracuje w sata 1 tylko ma szybkości 150 czy coś takiego a jak pł.główna już obsługuje te szybkie transfery a moja podobno tak to właśnie trzeba konkretnie włożyć zaślebkę i wtedy będzie dysk pracował w tym właśnie systemie czyli na sata 2 i transfer szybkości dysku będzie wynosić nie 150 a 300 dyski twarde mam obydwa firmy CAVIAR modele to 2500KS / 16 keszowy (systemowy) drugi to 2000KS / 16 keszowy.Proszę o radę z konkretnymi instrukcjami zaco będę wdzięczny osobie lub osobom które pomogą mi mój problem rozwiązać.POZDRAWIAM! !!

:o Ale żeś monolog walnął.

Chyba chodzi Ci o zworki?

Witam tak zgadza się dokładnie chodzi mi o zworki a nie zaślepki w dyskach.Sorki mój błąd! !!

Nic z tego nie rozumiem … ale opis jak co gdzie masz włożyć masz na bank na obudowie dysku.

Master - dysk pierwszy.

Slave - dysk drugi

Wkładasz zworki w odpowiednie miejsca, wg. instrukcji i podłączasz taśmy. Ot cała filozofia.

Powinno być narysowane na dysku, ale na wszelki wypadek masz tu instrukcje:

http://wdc.custhelp.com/cgi-bin/wdc.cfg … 146#jumper

OK wielkie dzięki za instrukcję !!

Więc popraw to i nie krzycz. nazwij temat konretnie i po ludzku.