Problem z podobnym komputerem co na waszym filmiku

(pieta92) #1

Witam
Mam taki sam komputer jak na waszym filmiku komputer za 500zl

Tylko zamiast 8 gb ram mam 4

I karta graficzna zamiast asus R7 250X 2gb mam R7 250 OC 2gb

Problem polega na tym ze po podlaczeniu wszystkiego i wlaczeniu komputera ekran zapala sie i gasnie i tak w kolko

Slychac tez nowa karte jak wiatraki sie kreca i za chwile przestaja i tak caly czas

Prosze o pomoc !!!

(Bogdan_G) #2

Jeszcze raz wszystko od nowa podłączaj…

(pieta92) #3

Twierdzisz za nie moze miec za malo pradu ?

Bo tak sie zastanawialem wlasnie nad tym

(Bogdan_G) #4

Nijak oceniać. Wiesz, jaki masz zasilacz i czy wystarczy. Prędzej problem okablowaniem. U mnie monitor odstawiał numery i błyskał, bo mu się obluzowała wtyczka. Dobrze, że mu się nic nie stało.
Podpinanie zasilania też na rzeczy, trzeba sprawdzać i to, czy podzespoły są dobrze podłączone.

(Longhorn2009) #5

Integry nie masz może na swojej płycie? Możesz podać specyfikację, dokładnie już nie pamiętam co DP zmodziło za te 5 stów.

(pieta92) #6

Mam zintegrowana kartę graficzną

(pieta92) #7

wiec jak mam wylaczyc karte zintegrowana wtedy nie bede nic widzial na ekranie jak ta nowa nie zatrybi … i nie wlacze jej na nowo z czarnym ekranem :smiley:

A moze jest problem ze mam za stary monitor z 2004 roku chyba ?

https://zapodaj.net/978b70f757821.png.html

(Bogdan_G) #8

A działa on na innym komputerze?

(pieta92) #9

Działa na tym komputerze tylko ze na zintegrowanej karcie

Inni mowia mi ze mam sprobowac zintegrowana karte wylaczyc wtedy wsadzic nowa karte i powino sie odrazu instalowac ?

(Bogdan_G) #10

Nowa karta jest stara? Jak bardzo? Może była zarzynana 3 - 4 lata (czytaj - intensywnie eksploatowana)…

(pieta92) #11

Jest paragon byla kupiona w czerwcu 2016

(Bogdan_G) #12

Integra nie przeszkadza. A jak u Ciebie wygląda sprawa ze sterami do tej karty?

(pieta92) #13

Wszystko na plytce mam

(Bogdan_G) #14

Czy zainstalowana, to raz, Drugi raz, czy sterownik chipsetu został zainstalowany. Wyraźny problem obsługi urządzeń.
Też podaj zasilacz tego składaka, jakiej firmy i jaka moc. Z opisu wynika, jakby karta startowała i brakło jej mocy co chwila.

(pieta92) #15

Nie zainstalowana bo komputer sie nie wlacza gdy karta jest podlaczona, a jak wkladam sama plyte to pisze zebym podlaczyl karte

Nie mam pojecia co to sterownik chipsetu :frowning:

Chodzi o to ? https://zapodaj.net/ad51f3a61845b.png.html

Screen zasilacza
https://zapodaj.net/4ae14a0a0263f.jpg.html

(Bogdan_G) #16

Policz sobie - karta chce wziąć do 70W, zasilacz trochę bierze dla siebie, potem dla płyty i innych urządzeń i w tym napędu. Sprawność zasilacza już nie będzie jak nówki 85%, tylko trochę mniejsza. czyli dysponujesz dla całej reszty jakieś 110W + 70 Grafika i masz 80% sprawność tego zasilacza.
Integra dużo mniej potrzebuje, to Ci idzie komputer, a z podpiętą kartą ma za mało.

Wpisujesz nazwę płyty w google i wyszukujesz sterowniki producenta. Pierwsze zawsze pobiera i instaluje się do chipsetu. Potem do grafiki. Taka kolej.

Dopóki nie trafisz na zasilacz co najmniej 360W ze sprawnością +85, to nic nie zwojujesz na tym sprzęcie z tą kartą graficzną.

(pieta92) #17

Dziwne bo msi gtx 1050 tj 4 gb na tym samym sprzecie ma na najwiekszych obrotach przy graniu max 216 W

(Bogdan_G) #18

Zasilacz 250W miałby unieść takie grafiki?
Niech Ci będzie.
Nie ma takiego zasilacza 250W, żeby dawał na komputer 216W.

(pieta92) #19

Ale jak juz mam zmienic ten zasilacz to trudno bedzie znalesc ta przejsciowke z 24 min na 16

(pieta92) #20

znalazlem taki adapter ale zagramanica :smiley:

Przesylka droższa od produktu :frowning: