Problem z podpięciem durgiego komputera do routera

Witam. Otóż , nęka mnie od 3 dni dość nietypowy problem z routerem/internetem/sprzętem… sam nie wiem. Posiadam internet Orange Freedom , modemu od powyższej firmy natychmiast się pozbyłem kupując router z wbudowanym ADSL. Łącze rozdzielone mam na dwa kompy , stałego i lapka, wszystko kablem. Internet działał bez zarzutów , ale ostatnio… nie posiadam połączenia z internetem na stałym komputerze , podczas gdy na laptopie wszystko gra. Mało tego , gdy próbuje podłączyć stały komputer , router resetuje się i tracę połączenie nawet na laptopie. Muszę konfigurować skubańca od początku , żeby chociaż na lapku działał. Próbowałem wszystkiego , innych konfiguracji , nawet wymiana karty sieciowej w stałym komputerze nie skutkuje… nie wiem co może być przyczyną…

Router

http://www.nokaut.pl/routery/ovislink-a … rzowe.html

Teraz to już nie wiem , czy nawet format mnie ratuje…

HELP!

Próbowałeś podłączać kompa pod inny port i zamieniać go z laptopem ?

kuba_pszt , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

spróbuj przepinać kable w inne porty tak jak kolega wyżej napisał,być może następuje jakieś zwarcie przez co router się restartuje, jak możesz to pożycz od kogoś laptopa i wepnij go zamiast swojego PC’ta

próbowałem już na wszystkich portach , nadal to samo …

  • czy były zmiany w sieci elektrycznej w ostatnim czasie ?

  • czy ten komputer (co powoduje problem) jest w jakiejś innej “nitce” zasilającej (sąsiad, albo inne piętro domu z osobnymi licznikami)?

nic takiego nie miało miejsca , ale problem został rozwiązany , reinstal systemu na PC naprawił problem :wink:

do zamknięcia, thx

Nie musi być podłączony na innym piętrze albo u sąsiada. Wystarczy, jak będzie podłączony pod inną fazę. A nie raz zdarza się że nawet w jednym pomieszczeniu jest kilka faz.

Jak się za dużo wypije, to może być cały pokój pełny różnych faz.

[EOT]