Problem z podpięciem karty graficznej

Mam taki problem, jak podpinam zewnętrzną kartę graficzną (obojętnie jaką działającą) do slotu PCI-E x16 to przed włączeniem systemu operacyjnego i w Biosie wyskakują mi w różnych miejscach na niebieskim tle różne małe “krzaczki” takie jak: :heart:, ¥, §, %, &, 0, 8, C, ¶, ǂ, •, ‡, :slight_smile:

Dzieje się tak Zawsze gdy podpinam kartę graficzną zewnętrzną. Gdy załaduje się system operacyjny i usiłuje przestawić rozdzielczość, zainstalować sterowniki, to system się zawiesza tj. robi się czarny ekran i koniec, pozostaje mi wtedy już tylko reset…

Jeśli przestawię w Advanced BIOS Features opcję Init Display First na Onboard/PEG i On-Chip VGA na Enable , po czym podepnę monitor pod wewnętrzną tzn. zintegrowaną kartę graficzną, to owych krzaczków nie widać i rozdzielczość mogę zmieniać wedle upodobań.

Płyta główna: GA-945GZM-S2 FI REV: 3.9

• Zrobiłem Clear CMOS za pomocą zworki na płycie głównej.

• Zrobiłem update Biosu z wersji FH do FI i wczytałem optymalne ustawienia.

Wszystko na nic… przy zewnętrznej karcie graficznej - problemy, przy włączeniu zintegrowanej karty graficznej - brak problemów.

Macie jakieś sugestie, pomysły dzięki którym uda się rozwiązać problem?

Witam.

Zostaw wew. kartę włączoną On-Chip VGA >- Enable.

Ustaw pierwszą zewnętrzną Init Display First >- PCI-E

Może slot PCI-E jest uszkodzony.

Jeśli jest na gwarancji to reklamuj.

Spróbowałem i nie bierze pod uwagę PCI-E, uruchamia wpierw On-Chip VGA.

A jaki zasilacz? Domyślam się, że nie ten z podpisu. (inny zestaw)

Zasilacz FEEL I-350ATX 120 MM FAN VERSION

Maro240387 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Załatwione, poprawiłem. Z mojego punktu widzenia tytuł oddaje opis problemu. Są gusta i guściki ;-] każdy patrzy na coś inaczej i rozumie coś inaczej.

Ps: skąd byś wiedział kiedy Bym to zignorował a kiedy Nie? Heh słowo i Tak by należało do ciebie jak i decyzja… więc? … z resztą, whatever.

Pokój i rób swoje, Pozdrawiam.

Zasilacz FEEL I nie jest zasilaczem jakimś dobrym… A jakie karty graficzne próbujesz tam podłączać? Może się okazać, że zasilacz nie wytrzymuje przy większym poborze prądu gdy podłączasz mocniejsze karty pod PCI-e.

GeForce 8600 GTS i zdecydowanie słabsza 9400 GT.

Wcześniej było wszystko w porządku (komputer na stałe - “powiedzmy”, miał mieć podpiętą 9400 GT).

Jeżeli masz możliwość, weź spróbuj na innym zasilaczu zobaczyć czy problem występuje dalej. To tak dla pewności.

Dobra… Temat uważam za zamknięty, komputer już nie jest w moim posiadaniu.

Dzięki george32801 i wam - pozostałym =D> (również Areh’owi) za wzięcie udziału w temacie.