Problem z podpinaniem dysku wewnętrznego pod USB

Witam

Posiadam przejściówkę SATA/ATA >>> USB

coś takiego:

usb-2-0-ide-adapter-2-5-3-5-sata-zasilacz.jpg

oraz przejściówkę z IDESATA i odwrotnie:

img5550-1337068776.jpg

Pech chciał, że przy obu przejściówkach mam problemy:/

Gdy próbuję podpiąć dysk wewnętrzny ze starego komputera (ATA) poprzez przejściówkę USB to komputer dostaje jakiegoś świra. Jest dźwięk informujący o podłączeniu urządzenia USB i pojawia się okienko czy chcę otworzyć to urządzenie jako folder itp itd a zaraz później słychać, że urządzenie zostało odłączone. Jednak dalej dysk jest podłączony. Wyskakują przy tym kompunikaty:

komunikat_xnpweqh.jpg

Bez odłączania dysky to wszystko się powtarza w kółko, tak jakbym się bawił kablem USB i co chwile podłączał i odłączał dysk :confused:

Dodam, że sterowniki na płytce CD są pod Windowsa 98

Problem z drugą przejściówką wygląda tak:

Podpinam przejściówkę do dysku później do płyty głównej przez kabel ATA, zasilanie idzie od zasilacza w komputerze. Nie piszcie, że powinienem dysk podpinać przy wyłączonym komputerze bo podpinam go przy wyłączonym.

Na przejściówce jest przełącznik gdy go przesunę w pozycję SATAIDE to

po odpaleniu windowsa i następne “Mój komputer” nie są widoczne partycje dysku ze starego komputera, jednak gdy przełączę przełącznik w pozycję IDESATA to system się nie uruchamia. Jest jedynie pokazana “reklama” płyty głównej na której na dole strony są podpisane skróty aby się dostać do BIOSU itp itd (chodzi np o DEL lub F12). Biosu nie mogę odpalić. Możliwe, że system nie wie z którego dysku ma się odpalić system (są na obu dyskach). Jednak gdy podłączałem dysk bez systemu to robiło się to samo.

Może trzeba zworki przestawić na inne?

Dysk ze sterego komputera: WD800 (złącze ATA).

Obecnie zworki są ustawione w pozycji :::** :**: