Problem z podupadającym dyskiem twardym


(Immortaall) #1

Hej witajcie, mam nadzieje, ze to dobry dział.


(Suami777) #2

Z tego co pamietam to NG robi 1:1 czyli obraz 500GB bedzie wazyl 500GB.

 

Kup dysk twardy USB 3.0 1TB za 180 zl i problem z glowy :slight_smile:


(Immortaall) #3

Ale jest tam niby opcja kompresji. Chyba że zaoszczędza tylko kilka GB w najlepszym wypadku.


(drunkula) #4

Nie ma takiego programu, kompresja zależy bardziej od samych danych niż zastosowanego algorytmu. Różnica oczywiście jest, ale tak na dobrą sprawę nikt dokładnie nie określi co będzie najlepsze dla Twoich danych, nawet wiedząc mniej-więcej co masz na dysku. Ale o upakowaniu 500GB na pendrive zapomnij.

 

Trochę źle podchodzisz też do tej kopii zapasowej: jeżeli dane bardzo prywatne (poufna korespondencja itp) jesteś w stanie upchnąć na tym pendrive, to resztę spokojnie możesz spakować do archiwów zabezpieczonych mocnym hasłem i wrzucaj na darmowy hosting / chmurę. Nie ma danych, które warte byłyby łamania hasła złożonego np. z 64 losowych znaków. Odzyskiwanie trochę trwa i dobrze mieć te wszystkie archiwa zwielokrotnione, ale wychodzi najtaniej.


(Dimatheus) #5

Immortaall , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy.

Dodatkowo na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować wszystkie swoje posty w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus