Problem z podziałem dysku na Viscie

Witam wszystkich. Mam problem z Vistą Home Premium na laptopie Acer Aspire 6530G, a dokładnie z systemowym podziałem dysku. Próbowałem coś tym zrobić, ale ciągle wyskakuje ten sam problem. Gdy zmniejszam partycje o połowę(tyle mogę) i próbuje zrobić nową to wyskakuje komunikat “Ten system nie obsługuje dysków dynamicznych.” i dalej jest pusta przestrzeń. Może wiecie czego to wina i jak to obejść bo chciałbym podzielić jeszcze partycje systemową na dwie(Windows na jednej a na drugiej gry lub filmy). Nie chcę użyć GParda (czy jak to się pisze) bo boję się że usunę partycje recovery i będę musiał wydać kilka stów na system. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Nie ma obawy, że usuniesz recovery, ponieważ jest ona widoczna jako osobna partycja, więc, żeby ją usunąć, musisz ją kliknąć / zaznaczyć i dopiero wtedy przemieścić miejsce na nią przeznaczone na inny dysk. Tak więc możesz użyć Gparted bez obawy o utratę danych z Recovery.

A jak użyje tego Gparted to nie podzieli mi danych na dwie części? Chodzi mi o to czy zrobi osobną partycje z wolnych danych czy podzieli dysk na dwie części, rozpraszając dane lub pliki z gier czy programów.

Nie. GParted podzieli / przelokuje tylko wolną przestrzeń dysku.