Problem z podzieleniem dysku 500gb

zrobiłem całkowity format dysku 500gb łącznie z usunięciem wszystkich partycji. Zainstalowałem system win7 64bit.

dysk chciałem podzielić C: 50gb, E: 225gb , F: 225gb lecz okazało się, że obecnego i jedynego dysku C nie mogę zmniejszyć więcej niż o połowę. Po podzieleniu dowiaduję się, że dysku C już więcej zmniejszyć nie mogę.

Całkowity rozmiar mam około tych 250gb (jestem teraz w pracy i dokładnie nie pamiętam) a reszta czyli: rozmiar dostępnego miejsca, wprowadź ilość miejsca do zmniejszenia, całkowity rozmiar po zmniejszeniu mam po 0 i nie mogę podzielić dysku.

Jak mam to podzielić?

Spróbuj za pomocą gParted z instalki np. Linux Minta.

Witam

ewentualnie jak wolisz po polsku to możesz tym

http://www.vista.pl/download/2379_parte … 02_19.html

wybierasz language polish

Dzięki sprawdzę w jak będę wieczorem w domu.

Ale chodzi mi też o to czy tak powinno być? Czy coś jest nie tak z dyskiem?

dyskowi nic nie dolega po prostu jak na moje przyzwyczajenie żle zrobiłeś dlatego teraz masz problem. z tego co widze usunąłeś wszystkie partcja, zrobiłeś jedna partycje z całego dysku i zainstalowałeś windowsa i dopiero wtedy chciałeś podzielić na kolejne partycje, zgadza się?? i to właśnie był błąd. wystarczyło usunąć wszystkie partycje by nic nie było przypisane, podczas instalacji windowsa utworzyć tylko i wyłącznie partycje C:50GB na system i zainstalować winde, a później już z poziomu windowsa utworzyć kolejne pratycje z pozostałego nieprzydzielonego miejsca, i wszystko będzie grać bez problemu.

jest dokładnie tak jak mówisz.

spróbowałem partition managera i efekt taki, że podzielił (komp odpalił się ponownie i uruchomił się jakiś program przed uruchomieniem systemu) dysk C na pół i teraz mogłem normalnie zrobić partycje C taka jaką chciałem. Utworzyłem E i F tylko teraz jeszcze jedno pytanie odnośnie opisów dysków.

C: (Zdrowy , rozruch…)

E: (zdrowy Partycja podstawowa…)

F: (Zdrowy dysk logiczny)

czy Jest ok?

A może lepiej usunąć wszystko i postawić system od nowa zgodnie z instrukcją azazel666

??

Sprawdż sobie tak jak tutaj opisane czy wszystko widzi

http://plom.pl/jak-zmienic-rozmiar-partycji-windows-7/

O Jezu a co za problem podczas instalacji systemu podzielić dysk na partycje ? ludzie nie myślą a potem komplikują sobie życie i zakładają głupie wątki na forach.

zmiana układu dysku (np. utworzenie kolejnej partycji):

brak-dysku-nowym-laptopie-t477261.html?hilit=wolumin#p3010573

albo z poziomu instalatora

gdybyś chciał z poziomu instalatora zrobić większą ilość partycji i system nie pozwalał, to:

windows-innej-plyty-t477177.html?hilit=diskpart#p3009880