Problem z podzieleniem dysku na partycje

Witam! Mam dysk który liczy 458GB. Narzędzie zarządzanie dyskami może go zmniejszyć maksymalnie o połowę, a ja chciałbym mieć 100GB na system i 358GB na dane. Czy ktoś wie jak to zrobić. Prosiłbym o dokładną elementarną instrukcje. Z góry dziękuje.

Nie wiem czy ci wypali te 100GB na system -> przy partycji systemowej powyżej 32 GB możesz mieć problemy z ponownym rozruchem podczas instalacji.

“Narzędzie zarządzanie dyskami” <- masz na myśli partycjoner w instalatorze Visty ??

Chodzi mi o zarządzanie dyskami, przy instalacji visty, nie mam okna które by pytało gdzie zainstalować system. Wogle zauważę też, że system instaluje się z komputera, mam taką opcję w BIOSIE. (“coś tam” Recovery). Co do Twojej uwagi to chętnie tę partycję systemową zrobił bym na 32 GB, bo teraz mam jak pisałem 458 (na partycji systemowej), problem w tym, że narzędziem zarządzanie dyskami mogę ten wolumin zmniejszyć tylko o połowę.

jesli jesteś w posiadaniu kopii XP-ka to spróbuj z jego instalatorem. Też ma partycjoner. A jak nie to Partition Magic.

Ja mam 50 Gb na system i nie ma problemów