Problem z podzieleniem dysku na partycje

Witam mam dwa dyski jeden 120 gb drugi 80 gb

dysk c i e to jest ten jeden dysk a d i f to jest ten drugi dysk (ale dysk D i F nie ruszam)

i na dysku c mam 39,1 GB a na e 72,6 nie potrzebuje tyle gb na dysku c i chciałbym podczas formatowania windowsa na dysku c zostawić tylko 15 GB a te reszte z tego dysku dołonczyc do dysku e.

Niestety nie wiem jakie to będą liczby które mam wpisac w c [15 GB] potem do e te reszte gb dołonczyć.

podczas Tworzenia partycji takie wielkości podaje się w MB więc jeżeli Twoja partycja C ma 39,1 GB to tworzysz partycje 15000 MB = 15 GB :slight_smile:

ok ale teraz te reszte gb z C chce dołonczyć do E to jakie tą będą liczby

czy to ma jakieś znaczenie :?: przy formacie z partycji 39,1 GB tworzysz partycje 15 GB reszta z tych 39,1 GB zostaje nie przydzielona do żadnej partycji później za pomocna np programu Gparted przyłączasz resztę tego miejsca do E i koniec :slight_smile:

ma znaczenie dlatego że wpisze te 15 GB na c i pozostanie mi 24,1 GB i je musze dołonczyć do dysku E czyli to będzie 24000 czy 24100 żeby dołonczyć czy innaczej bo ja nie chce jakimiś programami tylko odrazu podczas formatowania przy partycjach.

seboll tylko tak jeżeli tworzysz te partycje w instalatorze Windowsa to tak:

1.tworzysz partycje C o pojemności 15 GB. Zostaje Ci wole miejsce tj 24,1 GB oraz partycja E o pojemności 72,6 GB. W instalatorze Windows jeżeli chcesz dodać to wolne miejsce do E to po takiej operacji wszystkie dane które miałeś na E zostaną utracone. Jeżeli na tym Ci nie zależy to ja nie widzę żadnego problemu … Robisz C, usuwasz partycję E i z całego wolnego miejsca tworzysz nową partycję E ( w instalatorze będziesz miał napisane ile masz dostępnego miejsca na nową partycję)

  1. jeżeli zależy Ci na tym żeby nie utracić danych z partycji E to musisz zrobić to połączenie właśnie np za pomocą Gparted

o to mi własnie chodziło dzięki że mi to wytłumaczyłeś. Bo nie byłem pewny

Jeśli chcesz aby było równo GB, mnóż ilość x 1025MB

czyli dla 15GB będzie 15375MB

zainstalowałem program ImgBurn żeby nagrac program Gparted

W tym trybie który masz, wciągnij obraz ISO do programu (technika drag-and-drop) gdybyś nie wiedział.

Wybierz prędkość powiedzmy 8-12.

Kliknij w ta dużą ikonę… i powinno sie nagrać.

Przy okazji, jak robisz screena jednego okna, zaznacz je aby było aktywne

i naciśnij ALT + PrintScreen

Zrobisz wtedy screena samego aktywnego okna, a nie całego pulpitu.

Do okienek polecam format PNG - dobra jakość i mało zajmują.

dzięki za pomoc nie poradze sobie z tym.

Tak przy okazji wybrałeś dla siebie chyba najgorszy program do partycjonowania.

Poszukaj sobie narzędzia o nazwie Partition Magic v8.0 dla DOS,

i bez problemu będziesz mógł zrobić co chcesz.

jak mi użytkownik wyżej takiego polecił to z kąd miałem wiedziec sprubuje tym co mi podałeś.

1024 MB :slight_smile:

Złączono Posta : 03.11.2007 (Sob) 8:21

z tym trochę przestadziłeś