Problem z podzieleniem netu za pomoca kart sieciowych

Witam, juz od miesiaca borykam sie z problemem stworzenia sieci badz udostepnienia internetu za pomoca kart sieciowych (bez routera) Przerobilem wiele tematow niestety zaden nie byl w stanie mi pomoc. Przejde do szczegolow:

Internet mam z Virgin Media, Komputer 1(ktory obecnie ma internet) ma dwie sieciowki z czego jedna jest zintegrowana i wlasnie pod ta zintegrowana jest podlaczony kabel prosty prosto do modemu. Pod druga karte sieciowa (ip wpisalem 192.168.0.1 maska 255.255.255.0 ) jest podlaczony kabel cross-over ktory laczy sie z karta sieciowa RTL 8139 czyli z Komputerem nr 2 ( tam wpisalem recznie 192.168.0.2 maska 255.255.255.0)

Grupe robocza wpisalem w dobydwoch komputerach taka sama czyli MSHOME.

Na komputerze gdzie jest internet caly czas mi wyskakuje ze kabel sieciowy jest odlaczony, na drugim komputerze z kolei nie pisze nic, kiedy wchodze w zakladke “status” sa wysylane pakiety a odbieranych jest 0.

Oczywiscie sieci rowniez nie ma… Troche to chaotycznie chyba napisalem, jezeli beda potrzebne inne informacje to prosze napisac najszybciej jak bede mogl to odpisze.

A co próbowałeś robić w celu skonfigurowania tej sieci?

Jaki system operacyjny na komputerach?

Sciagnalem z tej strony tutorial autorstwa Wojciecha Kowasza (Docent) -Mala siec domowa, oraz metody z tej strony http://forum.infojama.pl/default.aspx?g=posts&t=12707 ale niestety nie wszystko mi wychodzilo.

System Windows XP SP2 na jednym angielski na drugim polski.

No i pewnie w tym rzecz. Wymień kabel, ew. odetnij mu wtyczki i zapraw nowe.