Problem z pojemnością dysku C

Wiitam, mam problem z pojemnością dysku c mianowicie dysk ciągle jest na czerwono mimo, że nie instalowałem na nim nic chyba od półtora roku.Tak samo staram się nie zaśmiecać pulpitu ale ta pojemność ciągle jest tak przy 4 GB czasami jest np. 3,84 GB a czasami ponad 4.O co chodzi ?

Jaki system? Windows z czasem się rozrasta. Możesz odzyskać trochę miejsca używając programu do oczyszczania dysku. Wejdź w menu Start i wyszukaj “Oczyszczanie dysku”, uruchom program i wybierz, co chcesz usunąć. Możesz tak odzyskać nawet kilkaset MB. Jakiej masz wielkości Partycję systemową?

Jaki to Windows? Jaką wielkości ma partycja C? Daj screen z programu WinDirStat. Opisałeś sytuacje ale informacji żeby Ci pomóc to zero.

 

Sprawdź wielkość pliku wymiany, bo może o to chodzi, że ten jest po prostu duży, ja ustawiam obie wartości na 1024 MB  i gra, ale nie używam Windows wyższych niż Vista i mam 2 i więcej GB ramu.

Swoją drogą jeśli nie stosujesz, to pobierz i odpal ten programik http://www.dobreprogramy.pl/Wise-Care-365-Free,Program,Windows,40833.html potrafi sporo zwolnić - tylko go sobie skonfiguruj w opcjach, właściwie wszystko co automatycznie robi ja bym odznaczył.

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-znikajace-miejsce-na-dysku-C,Blog,56384.html

Rzuć okiem na ten poradnik(zwróć uwagę na porady"Komputer):

Na początek użyj narzędzia oczyszczania dysku do usunięcia śmieci. Potem użyj WinDirStat do dowiedzenia się co tak naprawdę zyżywa miejsce - https://windirstat.info/

Poza oczyszczaniem dysku i zmniejszeniem pliku wymiany, o czym pisali przedmówcy, możesz dodatkowo sprawdzić, czy masz włączoną opcję hibernacji. Jeżeli tak, to prawdopodobnie na dysku C masz (ukryty) plik hiberfile.sys o wielkości równej wielkości pamięci RAM. Jeżeli z tej opcji nie korzystasz, możesz to wyłączyć (konsola CMD na prawach administratora, polecenie powercfg /hibernate off) i odzyskać parę GB. (szczegóły --> https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/920730)

Jeżeli masz Windows 7 i nowsze może pobrało ci instalke Windows 10 od 5 do 6GB?

Jak wspomnieli powyżej plik wymiany, hibernacja, katalog temp, przywracanie systemu.

Nie sądze by jakiekolwiek narzędzie było w stanie przeskanować katalog “System Volume Information” gdzie znajdują się kopie zapasowe więc aby się dowiedzieć ile zajmuje musiałbyś zmienić “Zabezpieczenia” dodając sobie prawa do wyliczania zawartości. (prawyklik na folderze dodając użytkownika)

W Oczyszczanie Dysku można wybrać usunięcie punktów przywracania poza ostatnim lepszym wyborem będzie zmniejszyć % miejsca na przywracanie. CCleaner potrafi je usuwać.

Po instalacji aktualizacji system przechowuje instalki w folderach Windows$NtServicePackUnninstallKBxxxx i Windows$hf_mig$ Ccleaner potrafi je zlokalizować i usunąć (zaznacz Zzawansowane -> Deinstalatory Hotfixów)

Przeglądarka potrafi zgromadzić sporo cache(znowu… CCleaner)

 

Ponadto można włączyć kompresje NTFS, Dla odczytu to praktycznie bez różnicy w wydajności zaryzykuje stwierdzenie że nawet ją poprawia(wynika to z algorytmu kompresji słownikowej) więc warto poddać kompresji chociaż katalog Program Files. 

Prawy klik właściwości->Atrybuty, przycisk zaawansowane->zaznacz kompresuj zawartość

 

Szkoda że nie podajesz jakichkolwiek informacji o swoim sprzęcie i systemie, o tym ile było wolnego miejsca a ile jest obecnie. Bo jak rozumiem problem polega na tym że się znacznie skurczyło?!

 

Dla uzupełnienia, istnieją bardziej obrazowe narzędzia niż badziewie KDirStat->WinDirStat

1. http://madebyevan.com/diskitude/

2. http://www.hdgraph.com/

Reszta http://alternativeto.net/software/xinorbis/

http://alternativeto.net/software/disk-space-fan/

http://alternativeto.net/software/jdiskreport/

SpaceSniffer uruchomiony jako administrator pokazuje rozmiar System Volume Information itp.

dobra nie tyle ludzi naraz.Od czego zacząć ?

No oczywiście! Zaznacz w tym okienku systemowego Oczyszczania dysku spokojnie wszystkie pozycje i kliknij OK.

Dodatkowo-Ccleaner> narzędzia> przywracanie systemu> skasuj punkty przywracania systemu,najnowszy zostaw oraz przeczyść system i rejestr

http://scr.hu/1bzo/xccu3 dobra jeszcze jedno. A tymczasowe pliki instalacyjne systemu i windows update - oczyszczanie ?

Przecież Ci napisałem! Wszystkie pozycje zaznacz i kliknij OK. Wszystkie!

OK.Już usunąłem, dzięki za pomoc zamykam temat