Problem z pojemnością dysku D

Witam,

Mam problem dotyczący dysku. Dysk D ma pojemność 830gb z czego foldery wszystkie zajmują 419 gb a wolne miejsce pozostałe to 47,8gb i rodzi się pytanie. Co zajmuje pozostałą część dysku? Ponad 300gb to całkiem dużo…

Uruchom np. http://www.uderzo.it/main_products/space_sniffer/ (z uprawnieniami administratora), wskaż na skanowanie dysku D

Po prostu nie widzisz wszystkiego - zarezerwowanej przestrzeni dysku
proponuję spacesniffer, w menu edit - configure mają być zaznaczone dwie pozycje jak na obrazku:

Program pokaże ile masz zajętego dysku. Pochwal się screenami, bo może coś doradzimy.

Kolejny raz atakujesz za to - ktoś może tego nie rozumieć, wystarczy zwrócić uwagę. Inna sprawa, że przyganiał kocioł garnkowi (błędy ortograficzne i gramatyczne, na pierwszy rzut oka z siedem w dwóch zdaniach).

Za nazywanie kogoś szukającego pomocy powinna być jakaś “nagroda”. Mnie do podchodzi pod ubliżanie. Pyk i flagujemy.

1 polubienie

Miałem na myśli GB ale piszę gb z przyzwyczajenia.

Proszę o to scr.

Na samym początku gdy kupowałem komputer miałem 830gb wolne z 830gb a teraz nagle coś zajmuje ponad 300GB …

Tutaj ktoś miał identyczny problem:

Niestety skończyło się na formacie. Podrzuć screen z Windowsowego Menedżera dysków. Zastanawia mnie to znikające miejsce i chciałbym w końcu wiedzieć skąd się to bierze.

EDIT:
Może inaczej. Miałem kiedyś podobny przypadek i okazało się, że usunięte dane dalej zalegają na dysku. AKurat skanowanie systemowym chdsk pomogło, ale to nie jest reguła.

Nie widać, żebyś w opcjach zaznaczył odpowiednio. Brakuje rozmiaru unaccessible space, a przy steamie może być ogromny.

Wejdź w opcje folderów menu widok i odznacz ukrywanie chronionych, odznacz ukrywanie rozszerzeń i zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj i daj OK.
Zobaczysz wszystko, co jest na dysku i być może z tymi opcjami - spacesniffer pokaże wszystko. Zwykle, to backupy steama są ukryte - mogą mieć i 300GB…

Okazało się że to backupy steama. Jak je usunąć?

co to za wyrazy mistrzu mowy ?

Jezus co tu się dzieje XD Już sam ogarnąłem. Dzięki wszystkim za pomoc. :slight_smile:
Edit: jednak nie, zrobilem dokładnie to co napisał Bogdan_G i nadal nie wyświetla mi tych folderów.
Edit 2: Ok ogarnąłem.

2 polubienia

To ja mogę powiedzieć, że pisze na smartfonie i co i tez można uznac, że pisze szybko itp. i błędy można wybaczyć. Czepiacie się ortografii, a to co ja się czepiam to tez ortografia. Nie każdy musi znać, ale ma internet to jaki problem cokolwiek przeczytać?? Łatwo oflagować i zgnoic kogos, że ubliża, ale innych pogłaskać i róbta co chceta.