Problem z pojemnością HDD

Mam dziwny problem z pojemnością dysku - pierwszy raz spotkałem się z takim czymś. Dysk w moim starym kompie ma 3,81 GB. Wyświetla się, że zajęte 1,19 GB i tym samym, że do wykorzystania pozostało 2,61 GB.

Jednak chciałem na ten dysk wgrać sobie pliki i inne dokumenty - tak dla bezpieczeństwa. Gdy kopjuję zawartość płyty na dysk ciągle wyświetla mi się monit, że na dysku jest zbyt mała ilość miejsca i chce wykonywac porządkowanie dysku. Próbowałem zwalczyć to Scan Disciem, ale napisało, że zbyt mała ilość miejsca na dysku i Scan Disc nie może być uruchomiony :frowning:

Korzystam z Win ME. Proszę pomóżcie, bo bardzo pilnie potrzebuje zrzucić zdjęcia i dokumenty na tamten dysk.

moze sporobuj zkopiowac zdjecia z pod trybu awaryjnego, ale z pod Samego DOSA, z obsługą CD-romu.

Ile to wszystko zajmuje ?

Całość waży około 2 GB

Jak sprawdzasz zajmowaną przestrzeń ?? Wliczasz ukryte obiekty, typu pliki stronicowania i pliki przywracania systemu ?

Po prostu klikam sobie na właściwości dysku C, bo mam tylko jedną partycję. Dysk jest świeżo po sformatowaniu - ma zaintalowaną Wine, kilka programów, antywirusa i to wszystko.

A robiłeś format dysku i nie było błędów.

Bo mnie to wygląda na uszkodzenie dysku.

Nie wiem co jest z tym dyskiem, ale pod DOSem z obsługą CD-ROM wszystko co chciałem przegrać z płytek skopiowało się na dysk. Myślę, że dysk jest skopany, ale póki co wszystko się skopiowało i działa :smiley:

Zakręcony mój stary komputer - jak dobrze, że jest nowy :slight_smile:

Być może w Relanium (moja nazwa użytkowa tego systemu 8) ) również jest taki limit :))

Tylko gdzie go się ustawiało :hmmm:

No nic… Skoro działa, to :spoko: