Problem z poł. przez cross kabel 2 kompów z XP Home Edition

Oba skonfigurowałem tak jak to zostało pokazane w demonstracji Mała Sieć Domowa.

Podłączone są kablem cross o długości 1 metra. Na obu zainstalowany jest system Windows XP Home Edition (Wersja 2002, Serwis Pack. 1). Na pierwszym z nich zainstalowany jest firewall Sygate Personal Firewall, na drugim zaś - nie.

Wyłączam zaporę Sygate Personal lub ustawiam opcję “Allow all”.

Zapory systemowe wyłączone.

Grupa robocza: “DOMEK”.

Gdy komputery są włączone, połączenie jest, ale dane są wysyłane, ale nie odbierane.

Na obu komputerach (na pulpicie) są udostępnione foldery.

Gdy wchodzę na Moje miejsca sieciowe (Komp1), a następnie klikam na Wyświetl komputery grupy roboczej, zostają wyświetlone dwa komputery Komp1 i Komp2. Gdy z kolei klikam na Komp2 wyświetlony zostaje kompunikat: “\Komp2 nie jest dostępny. Możesz nie mieć… Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej.”

Natomiast gdy na drugim komputerze robię te same czynności, to w ogóle nie zostają wyświetlone komputery, ale komunikat “Domek jest niedostępny. Możesz…”

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

a zapora systemowa z windows wyłączona??

Tak, zapory systemowe wyłączone.

podejrzewał bym też Sygate Personal Firewall po wyłączeniu odczekaj jakiś czas nim sprawdzisz czy połączenie działa !!

masz stałe czy dynamiczne IP na tych kompach - pytam bo nie widziałem tego poradnika i nie wiem jak tam jest

Możesz sprawdź to:

viewtopic.php?f=15&t=178387&p=1202540#p1202540

albo włącz konto gościa na obydwu kompach :smiley:

Mam taki sam problem jak autor.

Adres IP jest stały jeśli robimy zgodnie z prezentacją z DP.

Zmiany w kluczu także nie pomagają. Nadal jeden komp widzi cala sieć, obie maszyny ale dostęp do jednej jest niemożliwy. natomiast drugi kompa nawet nie chce się połączyć z grupą.

Problem rozwiązany.

Na drugim komputerze zainstalowałem system Windows XP Home Edition (Wersja 2002 Serwis Pack. 2). Przy instalacji wybrałem system plików NTFS (poprzednio był FAT32).

Wyłączyłem systemowy firewall na drugim komputerze (wyłączone obydwa).

Wyłączyłem konta Gości.

Przy włączonym firewallu Sygate Personal (Komp1) z pierwszego komputera można zarówno przesyłać, jak i odbierać dane, natomiast z drugiego nie można ani wysłać, ani odebrać. Gdy wchodzę w Moje miejsca sieciowe, a następnie wybieram Wyświetl komputery grupy roboczej, kursor zmienia się w klepsydrę, a po chwili wyświetlony zostaje komunikat: “Domek nie jest dostępny. Możesz…”

Przy wyłączony firewalu SG, wysyłanie i odbieranie jest możliwe w przypadku obu komputerów.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się tematem i pomoc.