Problem z połączeniami sieciowymi

Witam,

Mam taką sytuacje: Mój ISP dał mi do użytku 2 IP publiczne. W domu mam kilka komputerów, które są podpięte do sieci wewnętrznej (router). W swoim komputerze mam zainstalowane 2 karty sieciowe; 1 podłączona do routera, druga do modemu razem z routerem poprzez switch. Na komputerze mam utworzone 2 połączenia sieciowe; 1 - UPC Internet (podłączone do routera, z dostępem do internetu), 2 - UPC Internet #2 (podłączone do modemu przez switch, z dostępem do internetu).

Teraz tak, jedno z połączeń chcę używać do normalnego, codziennego użytku (przeglądanie stron, p2p itp.) i temu ma służyć UPC Internet (podłączone do routera) a drugie z połączeń chcę używać w maszynie wirtualnej i temu ma służyć UPC Internet #2.

Jest jednak problem, Jak zrobić by “normalny” system łączył się przez UPC Internet a nie przez UPC Internet #2? Wyłączenie UPC Internet #2 nie wchodzi w rachubę bo wtedy maszyna wirtualna sobie z niego nie po korzysta a potrzebne mi są 2 IP publiczne. Da się tak skonfigurować te połączenia by system zawsze domyślnie łączył się przez UPC Internet? Wiem jak ustawić w maszynie by korzystała wyłącznie z UPC Internet #2 ale z tym pierwszym mam problem. Proszę o pomoc.

System bazowy - Windows 7

A może wystrarczy zaznaczyć w zakładce Udostępnianie Połączenia UPC Internet:" Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się z internetem poprzez to …". Wtedy internet powinien być używany dzięki połączeniu UPC Internet

Chyba nie… Wtedy mój komputer zaczyna robić za router z dhcp udostępniając internet z UPC Internet przez UPC Internet #2 a nie o to mi chodzi…

Dodane 30.11.2009 (Pn) 7:12

Ludzie kochani, nikt nie ogarnia?? ;>

==EDIT==

Problem rozwiazany: route -p add 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 192.168.1.1