Problem z polaczeniem 2 kompow kablem crossover

Mam problem z utworzeniem sieci pomiedzy dwoma komputerami polaczonymi kablem crossover. Zarowno sieciowki, jak i kabel, sa nowe. Stosowalem sie do prezentacji http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=1803 oraz do wskazowek z http://forum.infojama.pl/viewtopic.php? … 74ad3a89d9 Szukalem tez pomocy w roznych tematach tego forum i innych, jednak nie znalazlem odpowiedzi.

Opis problemu: Komputery “widza sie”, pakiety w okienku stanu polaczenia sieciowego sa wysylane, jak i odbierane na obydwoch komputerach. Program skanujacy LANGuard Net Scan widzi obydwa komputery w sieci, jednak wywala jakies bledy podczas skanowania. W otoczeniu sieciowym widac obydwa komputery, jednak dostep jest tylko do jednego z nich (tak wiec udostepnianie plikow dziala, ale tylko w jedna strone). Pakiety wysylane przez polecenie PING nie dochodza do zadnego z kompow (zaznacze tylko, ze przy zainstalowanym SP1 PING dzialalo w jedna strone). Na obydwoch komputerach mam zainstalowany M$ Windows XP i zainstalowany SP2. Chce udostepniac internet z jednego komputera na drugi, jednak przy nie dzialajacej sprawnie sieci nie jest to mozliwe. Nie wiem co robic, wydaje mi sie, ze probowalem juz wszystkiego. Moze ktos mial podobny problem? Moze cos przeoczylem?

O ile wiem, to jeśli kompy się widzą, to wszystko będzie OK z netem.

Sprubuj czy działa tak jak jest.

Najprostszym rozwiązaniem jest zakup taniego rutera.Internet na obu komputerach będzie niezależny"jeden od drugiego’ :smiley:

hm… widziec sie widza, ale pingi nie chodza, a wszedzie ludzie pisza, zeby je najpierw sprawdzic, szkoda tylko, ze nie mowia, co zrobic, jesli pingi nie dzialaja… mam sprobowac, czyli co zrobic? pingi do np. onetu czy google i w ogole zadne pingi nie dzialaja… czy tez moze ustawic jakies proxy w przegladarce www?

może masz w firewallu ustawioną blokadę polecenia ping ?

no tak -_-’ to byla wina firewalla, a ja glupi sie tyle meczylem… no coz, dziekuje za pomoc, temat mozna zamknac