Problem z połączeniem 2 komputerów przez VNC Viewer 4

Witam,

Mam następujący problem używam programu do łączenia się z innym komputerem VNC Viewer i problem tkwi w tym że nie mogę nawiązać połączenia co kiedyś chodziło bez problemu za każdą próbą wyskakuje mi komunikat cytuje Unable to connect to host :Connection timed out(10060)

Oczywiście w windowsie są dopuszczone połączenia tego programu jak i w fajerwalu ??

Co może być przyczyną kiedyś chodził bez problemu gdzie szukać powodu czy może zmienić na jakiś inny program do łączenia się z innym komputerem ??

to jest pytanie czy stwierdzenie ? budowa zdania wskazuja na stwierdzenie ale na koncu jest znak zapytania wiec…:confused:

sprawdz czy usluga jest ‘puszczona’ na firewallu - najlepiej powylaczaj wszystkie firewalle na czas testow - oba windowsowe i jesli masz jeszcze inne to je takze.

Sprawdz czy na obu kompach jest ta sama wersja VNC.

Sprawdz czy wpisujesz odpowiedni numer portu.

Sprawdz czy wersja JAVA chodzi ?

lowik120 proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.

Tak po wyłanczałem wszystkie zabezpieczenia sieci fajerwale itp na oby dwóch komputerach.

Wersja VNC jest taka sama zainstalowana.

Port zastawiam domyślny taki jak się instaluje w progeamie.

Tylko nie wiem o co chodzi z tą jawą czy jest zainstalowana na komputerach jeżeli o to to jest zainstalowana??

Dodam że na oby dwóch komputerach jest zainstalowany system Windows XP sp 2

Kiedyś niemiałem problemu z połączeniem,czy jest morzliwe że w sieci zablokowali np port z których korzysta VNC jeżeli tak to na jakie ewentualnie zmienić ??

java jest po to by moc zarzadzac zdalnie komputerem z klienta nie posiadajacego programu vnc ale poprzez przegladarke i jave wlasnie - java musi byc zainstalowana na kliencie

to jest polaczenie po jednej lokalce ? przechodzi przez jakies routery ?

sprawdz czy mozesz odpalic to polaczenie na javie…

lowik120 może IP Ci się zmieniło ?

I nie jest zewnętrzne … (na serwerze).

Jak xp pro - spróbuj przez pulpit zdalny.

Co do firewalli - jeśli był kerio, to całkiem możliwe, że to jego wina .

Raz miałem taki przykry przypadek .

Nie pomagała nawet deinstalacja Kerio .

Żaden program/gra nie mógł pełnić roli serwera…

Nawet nowo zainstalowany.

Dopiero pomógł format ;/

OT-y KOSZ