Problem z połączeniem 2 komputerów


(Xnxx10) #1

Witam chce połączyć w mini sieć dwa komputery ale mam problem. Wpinam kabel skrosowany cat5e diody przy jednym i drugim komputerze od strony kart sieciowych zaczeły migać, w obu systemach zaczynaja migać ikony połączenia sieciowego nak jak by pół sek. był połączony a pół rozłączony. Wcale komputery sie nie widza w zadny sposób.

Oba komputery to system XPsp2 robiłem automatyczne ustawienie sieci, wprowadzałem IP maske itd sam recznie(poprawnie) robiłem również napraw połączenie sieciowe i niby wszystko ok.

Jedyny problem wystepował gdy w systemie konfigurowałem sieć domowa i w momencie gdy wyskakuje okno z wyborem pojawial sie błąd ze urządzenie jest odłączone i by ignorować aby kontynuować, a przecież mam kabel wpięty.

Co może być potencjalnym błędem?? Tylko kabel czy jest coś jeszcze??


(model12) #2

Witam.Może to pomoże


(system) #3

Stawiam na kabel, niewłaściwie bądź niestarannie zaciśnięty, ewentualnie złe pary użyte.


(Xnxx10) #4

Hmmm nic konkretnego mi to nie pomaga niestety, co do kabla mam orginalny kupiony juz skrosowany w sklepie komputerowym zanim pójde go zwrócic chcialbym wiedzieć czy może ja popełniam jakiś dziwny bład lub czy musze dokonać jakiś dodatkowych ustawień:slight_smile:


(Lasinski Jacek) #5

xnxx10 , robiłeś wszystko zgodnie ze wskazówkami zawartymi w demonstracji do której link podał Ci model12?


(Xnxx10) #6

Tak wszystko mam zrobione jak na prezentacji:) ikonka nadal pulsuje kabel połączony rozłączony


(Lasinski Jacek) #7

xnxx10 , no to najprawdopodobniej jest tak jak napisał stefano.


(Mireczek) #8

Na 100% jest to źle zaprasowany kabel. Sam kiedyś szukałem przyczyny takiego zachowania sieci i pomogło zaprasowanie wtyczek na nowo. Ewentualnie może też być uszkodzony przewód, ale to mało prawdopodobne.


(Xnxx10) #9

Swietnie dziekuej za pomoc jutro pojde i wymienie kabel na nowy, nie jestem do końca zaawansowany w tych sprawach więc chce sie upewnić zaprasowanie to umieszczenie kabli we wtyczce tak??


(Mireczek) #10

Umieszczenie obrobionych kabli we wtyczce i zaciśnięcie odpowiednią zaciskarką.


(PaPuX) #11

Użyj normalnego kabla nie krosa.


(Mireczek) #12

Przecież łaczy dwa komputery, bez switch'a / hub'a. Kabel musi być skrosowany.


(Xnxx10) #13

NIe moge użyc normalnego zgodnie z tym co napisał przedmówca:)


(PaPuX) #14

Musi?? Podaj powody bo teraz zwątpiłem.

Aktywne piny to 1,2,3 i 6. piny 4,5,7 i 8 wolne do wykorzystania i do tego karty rużnie przystosowywują je do połaczenia komp<>kom czy komp<>hub i.t.p.

Spróbuj nawiązać komunikację na kablu prostym. Mam obecnie w domu kartę Gb która pracuje z 100Mb na prostym kablu. Wynika to stąd żę w gigabitowym ethernecie urządzenie aktywne samo dobiera sobie które pary są do nadawania a które do odbioru i wcale to nie musi być 2 do 2, czasem 3 są nadawcze a 1 odbiorcza lub odwrotnie. Dlatego nie zawsze kabel karosowany da i rezultat połączenia. Pyzatym zależy czy karta ma wbudowana autonegocjacje. Choćbyś się uparł niektórych ethernetów nie zmusisz do współpracy z krosem gdyż jest to standard coraz mniej wykorzystywany np w hubach, routerach które automatycznie dostosują piny do połączeń.

Ale oczywiście to tylko skromnym moim zdaniem porada.


(Xnxx10) #15

autonegocjacje<= jak to spr??

obie karty sa zintegrowane z płyta główna jedna jest na NVIDIA nForce3 druga na intelu coś z tego roku ale nie mam jak tego spr w tej chwili :slight_smile:


(PaPuX) #16

Połącz zwykłym kablem prostym sprawdzenie nic nie kosztuje oczywiście jeśli masz kabel.

Autonegocjacja to przystosowanie prędkości i połączeń między kartami ethernetowymi najprawdopodobniej owe karty to posiadają.


(Xnxx10) #17

No sęk w tym że będe musiał kuppić kabel hehe:)


(Xnxx10) #18

Wymienilem kabel i nadal to samo;/ sprawdze jeszcze na prostym a jeśli to nie pomoze??