Problem z połączeniem 2 komputerów

Witam chce połączyć w mini sieć dwa komputery ale mam problem. Wpinam kabel skrosowany cat5e diody przy jednym i drugim komputerze od strony kart sieciowych zaczeły migać, w obu systemach zaczynaja migać ikony połączenia sieciowego nak jak by pół sek. był połączony a pół rozłączony. Wcale komputery sie nie widza w zadny sposób.

Oba komputery to system XPsp2 robiłem automatyczne ustawienie sieci, wprowadzałem IP maske itd sam recznie(poprawnie) robiłem również napraw połączenie sieciowe i niby wszystko ok.

Jedyny problem wystepował gdy w systemie konfigurowałem sieć domowa i w momencie gdy wyskakuje okno z wyborem pojawial sie błąd ze urządzenie jest odłączone i by ignorować aby kontynuować, a przecież mam kabel wpięty.

Co może być potencjalnym błędem?? Tylko kabel czy jest coś jeszcze??

Witam.Może to pomoże

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=1803

Stawiam na kabel, niewłaściwie bądź niestarannie zaciśnięty, ewentualnie złe pary użyte.

Hmmm nic konkretnego mi to nie pomaga niestety, co do kabla mam orginalny kupiony juz skrosowany w sklepie komputerowym zanim pójde go zwrócic chcialbym wiedzieć czy może ja popełniam jakiś dziwny bład lub czy musze dokonać jakiś dodatkowych ustawień:)

xnxx10 , robiłeś wszystko zgodnie ze wskazówkami zawartymi w demonstracji do której link podał Ci model12?

Tak wszystko mam zrobione jak na prezentacji:) ikonka nadal pulsuje kabel połączony rozłączony

xnxx10 , no to najprawdopodobniej jest tak jak napisał stefano.

Na 100% jest to źle zaprasowany kabel. Sam kiedyś szukałem przyczyny takiego zachowania sieci i pomogło zaprasowanie wtyczek na nowo. Ewentualnie może też być uszkodzony przewód, ale to mało prawdopodobne.

Swietnie dziekuej za pomoc jutro pojde i wymienie kabel na nowy, nie jestem do końca zaawansowany w tych sprawach więc chce sie upewnić zaprasowanie to umieszczenie kabli we wtyczce tak??

Umieszczenie obrobionych kabli we wtyczce i zaciśnięcie odpowiednią zaciskarką.

Użyj normalnego kabla nie krosa.

Przecież łaczy dwa komputery, bez switch’a / hub’a. Kabel musi być skrosowany.

NIe moge użyc normalnego zgodnie z tym co napisał przedmówca:)

Musi?? Podaj powody bo teraz zwątpiłem.

Aktywne piny to 1,2,3 i 6. piny 4,5,7 i 8 wolne do wykorzystania i do tego karty rużnie przystosowywują je do połaczenia komp<>kom czy komp<>hub i.t.p.

Spróbuj nawiązać komunikację na kablu prostym. Mam obecnie w domu kartę Gb która pracuje z 100Mb na prostym kablu. Wynika to stąd żę w gigabitowym ethernecie urządzenie aktywne samo dobiera sobie które pary są do nadawania a które do odbioru i wcale to nie musi być 2 do 2, czasem 3 są nadawcze a 1 odbiorcza lub odwrotnie. Dlatego nie zawsze kabel karosowany da i rezultat połączenia. Pyzatym zależy czy karta ma wbudowana autonegocjacje. Choćbyś się uparł niektórych ethernetów nie zmusisz do współpracy z krosem gdyż jest to standard coraz mniej wykorzystywany np w hubach, routerach które automatycznie dostosują piny do połączeń.

Ale oczywiście to tylko skromnym moim zdaniem porada.

autonegocjacje<= jak to spr??

obie karty sa zintegrowane z płyta główna jedna jest na NVIDIA nForce3 druga na intelu coś z tego roku ale nie mam jak tego spr w tej chwili :slight_smile:

Połącz zwykłym kablem prostym sprawdzenie nic nie kosztuje oczywiście jeśli masz kabel.

Autonegocjacja to przystosowanie prędkości i połączeń między kartami ethernetowymi najprawdopodobniej owe karty to posiadają.

No sęk w tym że będe musiał kuppić kabel hehe:)

Wymienilem kabel i nadal to samo;/ sprawdze jeszcze na prostym a jeśli to nie pomoze??