Problem z połączeniem bezprzewodowym karty sieciowej

Witam!

Na początku chciałbym przeprosić moderatorów za ewentualne powtórzenie tematu, jednak bardzo mi się śpieszy i nie mam czasu na przeglądanie, czy dany wątek już był, czy nie :slight_smile:

Mój problem jest następujący - słuchając sobie na laptopie muzyki muzyki w znanym portalu do umieszczania filmików (tak, tym związanym z “tubą” :stuck_out_tongue: ) nagle przerwało mi połączenie sieci bezprzewodowej i pokazała się nagle ikonka Interfejs Bluetooth. Wchodzę sobie w “panel sterowania”, następnie “połączenia sieciowe” (jak sami zauważyliście mam system XP), Co widzę? Pod napisem “połączenie sieci bezprzewodowej” widnieje napis “Wyłączone, z zaporą” (mam kartę “Karta Broadcom 4322AG 802.11a/b/”). Próbowałem “Napraw” i nic mi to nie dało, wyłączyło kartę i następnie nie dało się połączyć. Potem kliknąłem na “Włącz” i nadal ten sam komunikat - “Połączenie nie powiodło się!”. Chciałbym jednocześnie nadmienić, że internet przez kabel z routera ściągam normalnie i wszystko chodzi pięknie, no tyle, że niestety muszę posiłkować się kablem, który owo połączenie router-laptop mi zapewni. Czy macie jakiś pomysł, jak mi pomóc? Z góry dziękuję, bo nie powiem, że ten kabel mnie w jakiś sposób ogranicza, np. poprzez to, że nie mogę jednocześnie obejrzeć TV w drugim pokoju - ot, taki wygodniś ze mnie :lol:

Proszę o pomoc.

Laik komputerowy ^^^

Dodane 10.12.2009 (Cz) 20:19

Wybaczcie za post pod postem, ale sytuacja trochę się poprawiła i może wobec tego łatwiej będzie Wam mi pomóc.

Otóż z przodu lapka mam klawisz, który po przesunięciu blokuje sieć. Ja przesunąłem w lewo, pojawiła się niebieska kontrolka, bluetooth zniknął i z powrotem pojawiła się ikonka połączenia sieci bezprzewodowej na pasku zadań :smiley:

Mimo to jednak, dalej nie mogę się połączyć z siecią, a po kliknięciu na “Wyszukaj dostępne sieci bezprzewodowe” nic mi nie znajduje, pomimo, że router stoi 1,5 metra ode mnie! Proszę o Waszą pomoc, może macie jakieś sugestie? Łukasz. :slight_smile:

ja z kablówki router i miałem taki sam problem zrobiłem wszystko od nowa czyli usunąłem wszystko i zrobiłem tak jak w instrukcji pisało i na razie jest oki spróbuj zrobić wszystko od nowa i powiedz :slight_smile:

Większość producentów laptopów nie zaleca jednoczesnego korzystania z Wi-Fi oraz Bluetooth dlatego masz możliwość przełączenia się pomiędzy dwoma trybami pracy. Upewnij się, że wybrałeś pracę w trybie - Sieć bezprzewodowa, wtedy wykonaj - Napraw.

Sprawdź co się stanie, gdy przełączysz się w tryb - Sieć bezprzewodowa i uruchomisz ponownie komputer. Czy sieci bezprzewodowe zostały wykryte?