Problem z połączeniem bezprzewodowym WI-FI Bramka domyślna


(Siarczyslaw) #1

Witam, posiadam urządzenie TP-LINK WDR3600, który od niedawna gubi Domyślną Bramkę DNS (problem z przypisaniem bramki domyślnej)

Zmartwiło mnie to gdyż na mojej WI-FI działa firma, która gównie bazuje na internecie, oczywiście mój PC podpięty kabelkiem śmiga niesamowicie. Nasuwa się pytanie dlaczego Router nagle zaczął gubić internet? Może jest uszkodzony? Proszę  o Pomoc Pozdrawiam S.

 

Logi

http://wklej.org/hash/958f868fce7/


(roobal) #2

Chodzi Ci o bramę czy o DNS, bo to dwie różne rzeczy kompletnie ze sobą niepowiązane? Jeśli o DNS, to albo zmień ręcznie ustawienia DNS, albo zmień DNS w ustawieniach serwera DHCP, chyba że twój router posiada wbudowany serwer DNS?


(Woytasmi) #3

@siarczyslaw - pierwsze zabiegi przy takiej sytuacji - powrót do ustawień fabrycznych przyciskiem z tyłu routera, później sprawdź czy nie ma nowszego firmware, polecam też wgranie openwrt http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wdr3600 


(Siarczyslaw) #4

Posiadam najnowszy frame ze strony producenta, nie bawiłem się w opensoursowe, bo nie wiem czy nie złamię takimi zagraniami gwarancji, Mam błąd Bramki Domyślnej, nie może jej pobrać laptop, po rebocie karty sieciowej, problem, zanika, po czym znowu się pojawia. Nie wiem czy ma wbudowany DNS nie znam się aż tak dobrze, w każdym razie jest podpięty do Modemu Acatela, który otrzymałem od mojego provaidera internetowego 


(roobal) #5

Pokaż wynik polecenia ipconfig /all jak znowu będziesz miał problem z bramą.


(Siarczyslaw) #6

Ok miałem problem z bramką wstawiam logi 

 

http://pastebin.com/yRjrrMk1


(Woytasmi) #7

Ale z tych logów wynika, że nie masz aktywnego żadnego połączenia sieciowego.


(Siarczyslaw) #8

Pytanie dlaczego? Skoro karta była włączona, wydaje mi się że jest uszkodzona i lapek będzie do wymiany


(Woytasmi) #9

Niekoniecznie w lapku - może w routerze? Masz podłączone inne urządzenia do routera?


(Siarczyslaw) #10

Mam PC mojego po kablu i dwa inne lapki + telewizor


(Woytasmi) #11

Ok, super ale czy drugi laptop łączy się do routera po WiFi? I czy w 2 laptopie wszystko działa jak trzeba?


(Siarczyslaw) #12

W drugim laptopie nie mam problemów, w lapku pierwszy wszystko śmiga oprócz właśnie tego że nie chce się połączyć 


(roobal) #13

Uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

netsh wlan show settings
netsh wlan show drivers
netsh wlan show profile
netsh wlan show networks

Wyniki wszystkich poleceń wklej w tagu code (możesz użyć przycisku z ikonką dwóch nawiasów ostrokątnych na pasku narzędzi edytora postu) lub na stronę http://wklej.org i podaj tu tylko link.

Upewnij się, że karta sieci bezprzewodowej nie została wyłączona sprzętowo.


(Siarczyslaw) #14

Hmm już znam przyczynę, brat poinformował mnie iż został zainstalowany najnowszy frame do Routera, i po tym zabiegu zaczęło zrywać, sam z Ciekawości sprawdziłem co się dzieję, i fakt zrywa połączenie, na tablecie, i telefonach, na chwile po czym ponownie łapie neta, więc problem już zdiagnozowany teraz jak to naprawić… testowałem na kablu i działa bezproblemowo, może twardy reset urządzenia coś da? Nie zorientowałem się bo sam działam na innej sieci, i mam inne urządzenie… które działa bezproblemowo.