Problem z połączeniem bezprzewodowym WiFi

Witam.

Posiadam router linksys wag120n -ee, zainstalowałem wszystko pięknie ładnie, internet działa lecz nie mogę się połączyć bezprzewodowo.

Najlepiej gdyby ktoś podał mi jakiś dobry poradnik jak to prawidłowo zrobić.

Sprzęt:

Notebook: ASUS N561VN z windows 7 Ultimate 64 bit

Router: LINKSYS WAG120N -EE

Internet: Neostrada 1 Mb

Chciałbym żeby ktoś napisał coś na temat dobrych sterowniki do karty sieciowej, Laptop ASUS N61VN - Windows 7 Ultimate 64 bit, aktualnie posiadam http://asus.com.pl/product.aspx?P_ID=8Hn0sCCBl2mPbhiE Download, Win 7 64, Wireless, 2 od góry Intel® WiFi Wireless LAN Driver

Proszę o pomoc.

Pierwsze pytanie: czy Windows wykrywa Ci jakieś sieci lokalne?

W prawej części paska zadań powinno znajdować się okienko sieci. Sprawdź czy coś jest wykrywane. Następnie ppm (prawy przycisk myszy) na Komputer -> Właściwości -> Menedźer urządzeń i sprawdź czy Twoja karta sieciowa jest wykrywana przez system.

W sieci mam internet adsl (to chyba od modemu) a w menadżerze Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20) i Karta Atheros AR9285 Wireless Network Adapter, wiem chyba co zle zrobilem przy instalacji modemu wybralem USB cos tam z kart sieciowych “CHYBA”

Sprawdź listę dostępnych sieci. Jeśli jakieś będą to znaczy, że karta działa i wtedy utwórz i skonfiguruj nowe połączenie. Jeśli żadna sieć nie będzie wykryta to sprawdź czy nie masz karty wyłączonej sprzętowo, powinieneś mieć jakiś przycisk, suwak do włączania/wyłączania karty, bądź musisz to zrobić kombinacją klawisz, np. Fn+F8. Sprawdź czy router ma włączone rozgłaszanie SSID, po angielsku (E)SSID Broadcast Enabled/Disabled, czyli Rozgłaszanie (E)SSID włączone lub wyłączone. Domyślnie w większości routerów rozgłaszanie SSID jest włączone i domyślnie nazwa sieci to nazwa i model routera.

Pozdrawiam!

beztytuusa.png

Jak to sprawdzić ??

W ustawieniach routera a konkretniej w konfiguracji udostępniania sieci bezprzewodowej.

Pozdrawiam!

Jak widać karta działa tylko nie wykrywa żadnego połączenia, najpierw zapytam czy inne kompy mogą się połączyć z ta siecią?? Jeśli masz taką możliwość to sprawdź… może po prostu w routerze siec Wi-Fi jest wyłączona, lub ukryta(wtedy musisz konkretnie jej parametry wprowadzić w opcjach połączenia)

Rozgłaszanie SSID: Włącz Wyłącz Rozgłaszanie było włączone.

Nie mam niestety takiej możliwości drago_o,

Serwer DHCP: Włącz Wyłącz Przekaźnik DHCP - włączone

Adres IP serwera przekazującego DHCP: . . .

Początkowy adres IP: ***.***.*.[100] - * w tych miejscach sa cyfry

Maksymalna liczba użytkowników 50

DHCP:

Czas dzierżawy klienta: minut (0 oznacza jeden dzień)

Statyczny DNS 1: . . .

Statyczny DNS 2: . . .

Statyczny DNS 3: . . .

WINS: . . .

Czy o to chodzi drago_o ???

A jeszcze co do lampki w laptopie, swieci ona gdy jest połączenie bezprzewodowe ?? czy ma ciągle swiecic, u mnie nie swieci.

nie o to… w routerze powinna być specjalna zakładka z ustawieniami wi-fi… tam się ustawia hasło jak ktoś chce i inne rzeczy, w każdym razie musi być ustawiona na public żeby w laptopie ją widziało bez problemu…

jeśli chodzi o laptopa wi-fi raczej jest włączone, bo wyłączanie wi-fi polega na tym ze on odłącza urządzenie i znika ono całkowicie z menagera urządzeń i z połączeń a u ciebie jest w połączeniach więc powinno działać… chociaż możesz spróbować użyć klawisza FN i znaleźć odpowiednia ikonkę na klawiaturze razem nacisnąć żeby włączyć lub wyłączyć i ponownie włączyć wi-fi… może taki restart pomoże jeśli w routerze jest wszystko ok…

beztytuume.th.png

to jest gdzies tu ??? bo jestem zielony w tych sprawach

Pokaż jeszcze zrzut tego co jest pod opcją Skorzystaj z łączności bezprzowodowej oraz Zmien ochronę sieci bezprzewodowej. Pokaż na dokładkę co jest pod zakładką Status. Sam możesz jeszcze skorzystać z opcji Napraw połączenie i Rozwiązywanie problemów z udostępnianiem i ewentualnie pokazać na forum logi lub raporty, jeśli takowe się pojawią.

192.168.1.100 - żadna tajemnica :slight_smile: Wewnętrznego IP i IP routera nie musisz ukrywać, np. takie samo IP mają routery Pentagram Cerberus. Ukrywać powinieneś za to twoje IP publiczne :slight_smile:

Pozdrawiam!

PS. Tak przy okazji przeczytaj dokładnie mój podpis [-X