Problem z połączeniem bezprzewodowym

Witam,

Jakiś czas temu zmieniłem dostawce internetu (kablówka), mam dwa kompy w domu (system WINdows XP), jeden stacjonarny a drugi to laptop. Do stacjonarnego net dociera przez kabel natomiast laptopa chciałbym połączyć bezprzewodowo ale tu się zaczyna mój problem. Używam routera D-link DIR-600 (Bezprzewodowy router FastEthernet w standardzie Wireless N 150) który jest podłączony do kompa stacjonarnego. Link -> http://nowy.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=897721. Instaluje się wszystko normalnie przy pomocy kreatora z CD polega to praktycznie na klikaniu w “next” i podłączaniu kolejno przewodów. Sprawa komplikuje się, gdy chcę ustawić nazwę sieci (SSID) oraz hasło (klucz WPA) bo jak już to ustawie to własnie wtedy mój laptop nie chce się połączyć z siecią (oczywiście w laptopie wybieram swoją sieć i wpisuje swoje hasło i wtedy wyskakuje mi “pobieranie adresu sieciowego” trwa to pół godziny i jak już wyskakuje “połączono” to i tak nie mam neta w laptopie) a gdy sieć jest niezabezpieczona to laptop odbiera neta i wszystko działa normalnie, sprawa się komplikuje po ustawieniu hasła, bo nie chcę być dostawcą darmowego neta w bloku :slight_smile: W stacjonarnym net śmiga bezproblemowo pod każdym względem.

Proszę o fachową poradę, co i jak zrobić krok po kroku. z góry dzięki.

I. Jaki system

II. Jeśli masz windowsa XP, zainstaluj SP3, powinieneś rozwiązać problem.

tak win XP mam :slight_smile:

czyli na laptopie mam zainstalować SP3? :slight_smile:

dzięki za pomoc… zainstaluje i potem dam znać czy pomogło :slight_smile:

Dodane 12.01.2011 (Śr) 14:57

zainstalowanie Sp3 nic nie pomogło… dalej po ustawieniu hasła w routerze mój laptop nie ma dostępu do neta ;/

Więc jeszcze do głowy przychodzą mi dwie możliwości, które sam kiedyś napotkałem, mianowicie:

I. Ustawienia firewalla - napisz co za cudeńko chroni Twojego kompa

II. Zresetuj modem - Nie router!

III. Możesz podać dostawce - może się przydać.

laptopa chroni darmowy Avast 5.1, stacjonarny jest zabezpieczony przez AVG internet security 9.08

modem zresetowałem tzn. odłączyłem od prądu na chwile :slight_smile: ale nic to nie dało

dostawca Aster -> aster.pl