Problem z polaczeniem do internetu LAN

witam wszystkich. mam dziwny problem ktory pojawil sie dzisiaj rano.

wczoraj podlaczalem swojego lapka do sieci kablem i wszystko dzialalo, dzis rano wlaczam go ponownie do sieci i nic. w ustawieniach sieci pokazuje ze jest polaczenie oraz IP itp…, ale kiedy uruchamiam przegladarke to wyskakuje okienko nie odnaleziono serwera…

wczoraj tez instalowalem swoja WiFi i moze to ona cos zmienila z tym polaczeniem.

pozdrawiam i prosze o pomoc.

podejzewam ze masz wlaczane 2 kary sieciowe Jezeli uzywasz XPka to wylacz ta z ktorej nie kozystasz Czasami ten system tak ma Jesli nie pomoze bedziemy myslec dalej

polacenie 1394 - wylaczone

polaczenie lokalne -wlaczone*

polaczenie sieci ezprzewodowej - wylaczone

przegladarka dalej nie odnajduje serwera

zrób z laptopa ping na bramę, potem w internet na IP (np 212.77.100.101), potem na domenę np wp.pl.

jeśli nie wiem jaką masz bramę, wpisz

ipconfig

ping na -(212.77.100.101)

wyslanych 4 odebranych 4 utraconych 0

czas sredni 21ms

czy ta przeglądarka to IE? jeśli tak to spróbuj na firefoxie…w xp spotkałem się nie raz że wszystko działa (poczta się odierała, na innych przeglądarkach było ok) oprócz wyświetlania stron w IE, nie wiem czy to jakieś poprawki powodowały czy coś innego… po jakimś czasie znów zaczynała działać…

skoro ping w internet po IP dochodzi, to dostęp do internetu masz. sprawdziłeś czy dochodzi ping na domeny (np. onet.pl), bo może być problem z ustawionymi serwerami DNS, jeśli na domenę nie będzie dochodził??

jeśli na domenę również dochodzi, to problem leży po stronie przeglądarki, albo w ustawieniach firewalla (może blokować ruch, albo program IE).

W IE:

screenshot015st3.th.jpg

(Aby do tego dojść należy wcisnąć: Narzędzia - Opcje internetowe - Połączenia - Ustawienie sieci LAN).

Najlepiej usunąć wszystkie inne połączenia bo wtedy IE głupieje.

witam ponownie. problem dalej istnieje z przegladarka. moge pingowac wszystkie adresy i pojaczenie jest, ale przegladarka dalej nie ma polaczenia.

wysylane 4

odebrane 4

utraconych 0

komp jest dopiero co po formacie…

nie dziala IE i f-fox

wygląda na to, że coś blokuje ruch na porcie 80 i innych z których może korzystać protokół http. Jeśli nie blokuje tego firewall, to być może coś się zainstalowało. Wklej logi HijackThis, Silent Runners

thx za pomoc. wpisalem recznie dns i teraz wszystko dziala.

pozdrawiam i dziekuje za poswiecony czas.