Problem z polaczeniem do internetu LAN

(Imperial_Dragon) #1

witam wszystkich. mam dziwny problem ktory pojawil sie dzisiaj rano.

wczoraj podlaczalem swojego lapka do sieci kablem i wszystko dzialalo, dzis rano wlaczam go ponownie do sieci i nic. w ustawieniach sieci pokazuje ze jest polaczenie oraz IP itp.., ale kiedy uruchamiam przegladarke to wyskakuje okienko nie odnaleziono serwera...

wczoraj tez instalowalem swoja WiFi i moze to ona cos zmienila z tym polaczeniem.

pozdrawiam i prosze o pomoc.

(Koles Rety) #2

podejzewam ze masz wlaczane 2 kary sieciowe Jezeli uzywasz XPka to wylacz ta z ktorej nie kozystasz Czasami ten system tak ma Jesli nie pomoze bedziemy myslec dalej

(Imperial_Dragon) #3

polacenie 1394 - wylaczone

polaczenie lokalne -wlaczone*

polaczenie sieci ezprzewodowej - wylaczone

przegladarka dalej nie odnajduje serwera

(Grzegorz Ch) #4

zrób z laptopa ping na bramę, potem w internet na IP (np 212.77.100.101), potem na domenę np wp.pl.

jeśli nie wiem jaką masz bramę, wpisz

ipconfig

(Imperial_Dragon) #5

ping na -(212.77.100.101)

wyslanych 4 odebranych 4 utraconych 0

czas sredni 21ms

(sniper00) #6

czy ta przeglądarka to IE? jeśli tak to spróbuj na firefoxie...w xp spotkałem się nie raz że wszystko działa (poczta się odierała, na innych przeglądarkach było ok) oprócz wyświetlania stron w IE, nie wiem czy to jakieś poprawki powodowały czy coś innego... po jakimś czasie znów zaczynała działać...

(Grzegorz Ch) #7

skoro ping w internet po IP dochodzi, to dostęp do internetu masz. sprawdziłeś czy dochodzi ping na domeny (np. onet.pl), bo może być problem z ustawionymi serwerami DNS, jeśli na domenę nie będzie dochodził??

jeśli na domenę również dochodzi, to problem leży po stronie przeglądarki, albo w ustawieniach firewalla (może blokować ruch, albo program IE).

(Ford Fokus) #8

W IE:

screenshot015st3.th.jpg

(Aby do tego dojść należy wcisnąć: Narzędzia - Opcje internetowe - Połączenia - Ustawienie sieci LAN).

Najlepiej usunąć wszystkie inne połączenia bo wtedy IE głupieje.

(Imperial_Dragon) #9

witam ponownie. problem dalej istnieje z przegladarka. moge pingowac wszystkie adresy i pojaczenie jest, ale przegladarka dalej nie ma polaczenia.

wysylane 4

odebrane 4

utraconych 0

komp jest dopiero co po formacie..

nie dziala IE i f-fox

(Grzegorz Ch) #10

wygląda na to, że coś blokuje ruch na porcie 80 i innych z których może korzystać protokół http. Jeśli nie blokuje tego firewall, to być może coś się zainstalowało. Wklej logi HijackThis, Silent Runners

(Imperial_Dragon) #11

thx za pomoc. wpisalem recznie dns i teraz wszystko dziala.

pozdrawiam i dziekuje za poswiecony czas.