Problem z połączeniem do internetu

Mam problem, mianowicie mam stale łącze i nie wiem jak i gdzie ustawic abym mógł swobodnie wchodzic na internet poprzez Windows Vista.

Napisz jaki masz modem. :wink:

D-Link Air Plus Wireless Network DWL-520+

chyba coś takiego :slight_smile:

na dole obok godzyny masz taka ikonke z 2 monitorami i kula ziemska. Dajesz na nia prawym i klikasz w centrum sieci i udostpniania. Mniej wiecej na srodku i po lewej stronie masz Wyswietl stan. jak w to klikniesz dajesz wlasciwosci i ciebie interesuje protokul TCP/IPV4 - Dajesz na tym dwa razy i masz ustawienia stalego łącza :slight_smile:

wpisalem dane do tego protokolu ale nadal mi nie dziala

Musiałeś coś źle wpisać. Idzi na drugi komputer gdzie masz XP i gdzie działa internet. Start–>>Uruchom, wpisz cmd jak sie otworzy okno wpisz ipconfig/all - zrób tego screena i wyslij na forum. Sprawdze jak masz ustawione adresy IP na routerze i powiem Ci co masz tam wpisać. :slight_smile:

Pozdrawiam, Przemek

A może mi ktos podać tak szczegółowo jak zrobic zeby mi internet dzialal na Viście . Mianowicie jeszcze nic nie robilem dopiero ja wgralem.

musisz mi podac adres routera to Ci powiem reszte tak ustawić :slight_smile:

mam neostrade + router, vista HP 32bit i XP i czasami nie chcą się otwierać stronki www, bardzo często tak jest, muszę kilka razy klikać odśwież żeby stronka załapała :wink: na XP`ku wszystko ok z netem jest a na viscie jest tak jak opisałem wyżej, macie jakieś rady na to?

A czy potrzebne sa jakies sterowniki do tej karty, zeby to chodzilo???

Złączono Posta : 25.02.2007 (Nie) 21:07

Jak ktoś ma to proszę o podanie mi strony z której ściągnąć pozdrawiam

nie ma zadnych sterówch, chyba ze nie masz zainstalowanych od kary sieciowych ale vista na 99% zainstalował swoje. Musisz ustawić statyczny adres ip dla komputera, maske podsieci, brame, oraz jeden dns. Jak to ustawisz to bez ponownego uruchomienia komputera jak klikniesz w przegladarke bedziesz miał internet. Dlatego mówiłem Ci, jak na Xpku działa to sprawdz jakie ma adresy i ustaw takie same na Viście lub zmien tylko adres ip komputera.

Pozdrawiam, Przemek