Problem z połączeniem do sieci bezprzewodowej

Witam, posiadam router LinkSys wrt54gc, którym rozdzielam internet na 3 komputery, 1 kablem bezprosrednio z rutera 2 pod wifi. Dzis pojawił się problem z podłączeniem 2 komów pod wifi *(laptopa i komputera z kartą wifi)

System windows w tamtych komputerach wykrywa moją sieć bezprzewodową lecz w momencie gdy klikam połącz wyskakuje komunikat

System Windows nie może połączyć się z wybraną siecią. Sieć może być poza zasięgiem. Odśwież listę dostępnych sieci i spróbuj połączyć się ponownie.

Nie mam pojęcia co się dzieje, router zainstalowałem pare dni temu więc ustawienia są fabryczne, w laptopie mam starndartową karte

Karta sieciowa Broadcom 802.11g

w kompie drugim mam kartę

Ralink Turbo Wireless Lan CARD

proszę o pomoc :wink:

Poczytaj instrukcję routera. Jeśli masz włączone np. filtrowanie MAC, to musisz w panelu konfiguracyjnym routera wpisać adresy fizyczne kart sieciowych, aby te mogły uzyskać dostęp do połączenia. Samo podpięcie routera, choć teoretycznie powinno, nie wystarczy. Musisz przebrnąć przez proces konfiguracji najlepiej zgodnie z instrukcją lub kreatorem (o ile takowy posiadasz). Chyba, że ktoś ma taki router i poda Ci gotową konfigurację, ale radziłbym samemu. Dodatkowo polecam lekturę :arrow: Konfiguracja routera Linksys WRT54GC.

Pozdrawiam :wink: