Problem z połączeniem dwóch komputerów

Hej,

Jak najbardziej się zgadzam! Jakikolwiek kabel by nie był, jeśli sieciówka jest sprawna, diody muszą zaświecić. Kładłem tylko nacisk na to, że kabel wcale nie musi być krzyżowy, jak sugerował to pawko_86. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mostek południowy działa, karta muzyczna zintegrowana jak i USB nie sprawiają żadnych problemów. Co do zawieszeń, to dosyć często mam różne komunikaty BSOD, lub resetowanie sie komputera bez żadnego komunikatu.

Hej,

:arrow: Pamiętasz na jaki problem kierowały uwagę ekrany śmierci?

:arrow: Przy okazji tego testowałeś pamięć RAM?

:arrow: Jak sprawa wygląda z zasilaczem - jaka marka i model? Czy masz możliwość sprawdzenia napięć przy pomocy miernika cyfrowego?

:arrow: Próbowałeś uruchomić kartę sieciową przy pomocy systemu LiveCD?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Najczęściej był to błąd 0x0000002d.

Pamięć Ram nie wykazuje błędów.

Zasilacz jest marki Fever, model LC-8400BTX.

Na razie niestety nie mam możliwości sprawdzenia napięć, ale niedługo powinienem mieć miernik.

Z systemu LiveCd karta sieciowa też nie działała.

Pisał bym z cytatami, ale piszę z komórki, więc wpisywanie cytatów i innych znaków poprawiających czytelność jest dosyć trudne i czasochłonne.

Wygląda na to, że karta może być uszkodzona. Jeśli masz taką możliwość, sprawdź na innej karcie.

Pozdrawiam!

Hej,

A jakim programem posłużyłeś się do diagnostyki?

Koniecznie więc posprawdzaj napięcia - być może zasilacz za bardzo przypala płytę główną…

To akurat nie jest wielki problem. Gdyby wszyscy tak pisali… :slight_smile:

W pierwszym pości wspomniałeś też o innej karcie sieciowej, którą podłączałeś do komputera. Co to była za karta i czy pojawiały się jakieś dziwne objawy? Czy po prostu całkowity brak działania?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Podłączyłem jeszcze inną kartę sieciową. Podłączyłem kabel i było połączenie. Coś mnie podkusiło i później podłączyłem kabel pod zintegrowaną. Ku mojemu wielkiemu zdzowieniu zadziałało! Nie mam pojęcia jak to się stało, żadnych ustawień nie zmieniałem. Dziękuje Tobie bardzo Dimatheus za zainteresowanie się moim problemem i za cierpliwość. Uważam temat za zamknięty.

Hej,

A no faktycznie dość dziwne. A może kabel ma gdzieś przebicie i w konkretnym położeniu po prostu działa poprawnie, a w innym nie. :slight_smile:

Drobiazg. Najważniejsze że problem rozwiązany.

Pozdrawiam,

Dimatheus