Problem z połączeniem dwóch komputerów

Witam, właśnie przytargaliśmy z kolegą do mnie jego komputer. Mam kabel sieciowy, którym z innym kolegą łączyliśmy kompy kiedyś (stacjonarny a później netbooka z moim stacjonarnym) i wszystko działało. Teraz jest tak - na obu kompach windows xp home, ja mam w moim zintegrowaną sieciówkę i jedną dopiętą, on u siebie jedną zintegrowaną. U mnie w zintegrowaną wchodzi net, w drugą ten kabel. Po podłączeniu kabla świecą się diodki i u mnie i u niego. Mimo to na jego kompie pokazuje, że ‘kabel sieciowy jest odłączony’. Przechodziłem i tak kreator konfiguracji sieci, no ale nic to nie dało, bo po prostu jedynym problemem wydaje się być to, że właśnie jego komputer ‘nie wie’ że jest w niego wetknięty kabel… u mnie jest w porządku, jakieś pakiety się wysyłają więc problem nie może być w kablu. Jego sieciówka też sprawna, bo jeszcze dzisiaj korzystał z neta u siebie w domu. Bardzo proszę o pomoc.

//edit

problem okazał się być bardzo prosty - nie zauważyłem karty sieciowej na samym dole i wpinałem w zintegrowaną. Po wpięciu w sieciówkę wszystko zaczęło działać:) przepraszam za zamieszanie