Problem z połączeniem dwóch komputerów

Mam taki problem gdy prubuje połączyćze soba dwa komputery laptop+stacjonarny wyskakuje mi taki komunikat: Shareddocs nie jest dostepny. Możesz nie miećuprawnień do uzywania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzuskaćuprawnienia dostępu.

Nie można odnalesć śćieżki sieciowej.

Kompletnie nie wiem co mam zrobić. Z góry dziękuje za pomoc.

Sprobuj udostepnic inny katalog i zobacz wtedy czy bedziesz miec dostep.

U siebie tez tak mam, że ten Shareddocs jest niedostepny (moze sie myle,ale wydaje mi sie dzieje sie z powodu roznych systemow na tych dwoch kompach) ale wszystkie pozostale, które udostepnie są dostepne juz i wszystko dziala bez problemu włącznie z netem.

Jezeli inne udostepnione nie bedą dostepne na kompie2 tzn , ze zle skonfigurowales.

udostepnialem inne foldery ale nic nie dało

ja tez tak mialem i u mnie trzeba ustawiac recznie uprawnienia:)najpierw ustawiasz w opcjach folderow zeby nie uzywal latwego udostepniania plikow, potem udostepniasz cos, sprawdzasz naciskajac na ‘uprawnienia’ czy jest tam dodane ‘wszyscy’ jezeli nie to dodajesz:)i to samo nastepnie w zakladce ‘zabezpieczenia’ i powinno smigac. aha i tez myslalem ze to z innymi systemami na dwoch kompach sie tak dzieje ale to jest chyba tylko kwestia poprawnej konfiguracji sieci i tych uprawnien:)