Problem z połączeniem Ethernet

Mam problem. Po zainstalowaniu systemu na nowo komputer nie wykrywa internetu. Kabel ethernet był podłączany ponownie, na pewno jest wpięty prawidłowo. Resetowałem router, nie pomogło. W menadżerze urządzeń pokazuje, że sterowniki do urządzenia Kontroler Ethernet nie są zainstalowane (kod 28). Próbowałem wyszukiwać i instalować różne ze znalezionych w internecie, jednak pod koniec instalacji za każdym razem otrzymywałem komunikat „Nie znaleziono kontrolera sieciowego Realtek. Jeśli włączony jest tryb głębokiego uśpienia, podłącz kabel.” W czym może leżeć problem, w jaki sposób to naprawić?

Windows 7 64 bit Pro

Sterowniki do karty Ethernet zainstalowałem? Bez internetu sam sobie nie wgra.

Najwyraźniej nie, ale problem w tym, że nawet nie wiem jak znaleźć odpowiednie, dlatego zwracam się z pytaniem na tym forum.

Podaj dokładny model płyty głównej komputera lub dokładny model laptopa. Jak ma ktokolwiek szukać nie znając sprzętu, w którym nie działa karta sieciowa Realtek…

1 polubienie

Zacznij od przeczytania tego i próbuj. Ale uprzedzam nie we wszystkich przypadkach pomaga.

To komputer stacjonarny. W jaki sposób mogę sprawdzić model płyty głównej? Kierując się poradnikiem z Internetu po przejściu do informacji o systemie nie widzę zakładki „Model płyty głównej”. Próbowałem sprawdzić również przez cmd, nic takiego się nie wyświetliło.

W programie CPU-Z (zakładka Motherboard)
CPU-Z 1.98 - dobreprogramy .

Można też sprawdzić na samej płycie głównej.

Otwórz pokrywę i przeczytaj jak napisał Marcin.

Znalazłem, MSI H61M-P21 (MS-7680)

Jeśli nie pomyliłeś opisu spróbuj tych.

Czego konkretnie mam wyszukać w tym panelu?

A czego szukasz? Modelu płyty? Co ci to da?
Dostałeś link do strony, gdzie jest napisane jak to co ci się przydarzyło można nieraz naprawić.
Nie po polsku? Są translatory. Jeśli dalej nie rozumiesz co i jak masz robić to pozostaje serwis.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Kliknij, pobierz-rozpakuj - zainstaluj
https://download.msi.com/dvr_exe/Atheros_lan_vx_mb.zip
I restart kompa

Po instalacji sterownika do sieciówki restart nie jest wymagany.

Pierwszym zalecanym działaniem w podanym linku było wyszukanie i ponowna instalacja sterownika a ty piszesz ze ci nic nie pomogło. Co za :ram:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.