Problem z połączeniem internetowym. Pomocy plis

Witam. Od kilku dni mam problem z połączeniem internetowym. System Win7 32 bit. Problem występuje na różnych przeglądarkach i mimo że ikonka wskazuje dostęp do internetu, żadna strona nie chce się załadować. Pingi są ok, żadnej utraty.
wyeliminowałem problemy z kartą sieciową oraz ew. złe ustawienia routera - na innych komputerach i telefonach wszystko działa. Zostaje kwestia jakiegoś syfu który zapewne mam na kompie. Dodam jeszcze tylko,że w trybie awaryjnym z obsługą sieci przeglądarki działają ok.
Przeskanowałem kompa Avastem - nic nie znalazł. Potem Malwarebyte - znalazł parę problemów, wszystko usunąłem ale nie pomogło. Potem Spybot - nic nie znalazł. Ccleanerem wyczyściłem śmieci. Wczoraj zrobiłem też skan Combofixem i OTL. Logi poniżej.
Powoli zbieram się, aby zrobić format, bo brakuje mi już pomysłów co może być nie tak. Mam do Was prośbę o rzucenie okiem na te logi - może coś znajdziecie co powoduje problemy jw.
z góry wielkie dzięki za pomoc

log OTL - http://www.wklej.to/mMRaJ

log Combofix - http://www.wklej.to/s6QQ6

W awaryjnym nie działa Avast.
W awaryjnym usuń sterowniki od McAfee i odinstaluj Avasta.
McAfee Consumer Product Removal (MCPR)
Używanie narzędzia do odinstalowywania

rzeczywiście Avast w awaryjnym nie działał, zapomniałem wspomnieć. Dlatego ręcznie dograłem aktualizację bazy wirusów. Podejrzewasz, że to właśnie Avast może być przyczyną problemów? W trybie “normalnym” chodzi bez zarzutów

Przede wszystkim usuń sterowniki od McAfee za pomocą MCPR.
Podobny temat:

ok, jak tylko wróce z pracy to odinstaluje wszystko zgodnie z Twoją sugestią i dam potem znać. Rozumiem, ze potem w trybie normalnym powinienem zainstalować Avasta ponownie, tak aby komp był chroniony?
I jeszcze jedno pytanie - czy w załączonych wcześniej logach widzisz jakieś inne syfy - wirusy, roootkity itp?

daj znać czy wg Ciebie warto w ogole instalować znowu tego avasta czy dać sobie spokój i wrzucić innego antivira? czy w razie czego mam go instalować po uruchomieniu kompa, zaraz po uprzednim odinstalowaniu w trybie awaryjnym?

A próbowałeś zaktualizować Avast - program, nie bazy wirusów?
(Prawym klawiszem myszy na ikonie AVAST i z menu “Aktualizuj” -> “Program”)

problem jest taki że w trybie normalnym nie mam internetu więc nie ma szans na aktualizację, a w trybie awaryjnym avast mi sie nie otwiera. Ew. musiałbym na innym kompie ściagnąć instalkę nowej wersji i wgrać na mój laptop

problemem okazał się faktycznie AVAST. Samo naprawienie programu nie pomogło, ale po odinstalowaniu w trybie awaryjnym i potem zainstalowaniu ostatniej dostępnej wersji programu internet ruszył :slight_smile:
dzięki za podpowiedź z tym avastem!
temat zatem do zamknięcia

W logu widać pozostałości po programach typu adware.
Pobierz i uruchom AdwCleaner Kliknij Skanuj (Scan) i później Oczyść (Clean).

ok. nie mogłem niestety usunąć tego McAfee, albo raczej pozostałości po nim. Nie mam już go zainstowanego ale folder z kilkoma plikami pozostał. Moge je usunąć ręcznie?