Programy i przeglądarka nie łączą się z siecią przy sprawnym połączeniu

Witam, żaden z programów nie łączy się z siecią zarówno z routerem jak i sieciami np.z telefonów. 9 maja pobierane były aktualizacje laptop na baterii pracował,możliwe że brakło prądu,do dzisiaj pokazuje /pobrano 45%…/ i koniec. Od tego czasu łącze siadło. Google chrome komunikat /łącze z hostem/ i nic. Avast w ogóle nie reaguje, inne programy próbują i nic. Zrobiłem przywracanie systemu z 14 kwietnia i zaczęło działać, po przyjściu z pracy znów to samo. Nie potrafię wyciągnąć więcej informacji od pozostałych użytkowników laptopa.

2.net-log.txt (25,2 KB)

"PING -n 10 google-public-dns-a.google.com "
I brak odpowiedzi?

Jak dla mnie to nie ma ustawionego DNSa na routerze i/lub na komputerze.
Ustaw DNS na automatyczne i na jednym i na drugim, albo wpisz w głowny i zapasowy DNS 2 adresy IP 8.8.8.8 i
8.8.4.4.

Sprawdziłem laptop w trybie awaryjnym z siecią i wszystko działało poprawnie oprócz avasta, postanowiłem go w trybie awaryjnym odinstalować. Za pomocą funkcji Zmień pokazało się okno konfiguracji avasta, nacisnąłem Napraw, avast zaczął pobierać i “Zakończono sukcesem”. Po powrocie do normalnego trybu windows dociągnął aktualizacje, restart i wszystko działa.