Problem z połączeniem internetowym z liveboxem

Witam!

Jak powyżej mam problem z połączeniem się z liveboxem przy każdym uruchomieniu komputera.

Polega to na tym że po starcie systemu karta sieciowa łączy się z liveboxem sygnalizując “połączenie ograniczone”.

Za każdym razem muszę po kilka razy ręcznie się łączyć aby w końcu się połączyć.

Pojawia mi się takie okienko, po czym następuje połączenie :

beztytuucev.th.jpg

Moja karta sieciowa to TP-Link TL-WN422G

Neostradę instalowałem z płytki w trybie zgodności z windowsem XP, pracuję na windows 7. Proszę o pomoc.

Hej,

Czasem mam podobnie. Zazwyczaj sprawę rozwiązuje wyłączenie i ponowne włączenie LiveBox’a. Czasami przy większym transferze - nie wiedzieć czemu - połączenie bezprzewodowe w urządzeniu przestaje działać poprawnie.

Przede wszystkim sprawdź, czy w ustawieniach połączenia sieciowego ustawione masz, by adres IP pobierał się automatycznie. Sprawdzisz to w sposób następujący: Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> _Zarządzaj połączeniami sieciowym_i -> Wybierasz kartę bezprzewodową i klikasz na nią prawym przyciskiem wybierając Właściwości -> zakładka Sieć -> wybierasz Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) i klikasz Właściwości -> w zakładce Ogólne zaznaczasz Uzyskaj adres IP automatycznie oraz Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie , klikasz Zastosuj.

Skoro korzystasz z karty sieciowej TP Link’a to po co instalowałeś cokolwiek z płyty Neostrady?? Do poprawnego działania potrzebujesz sterowników jedynie do karty WiFi - LiveBox nie wymaga sterowników - no chyba że podłączasz go przez USB… Wszystko co instalowałeś z płytki do Neostrady z powodzeniem możesz odinstalować.

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … pobr/sorry nie doczytałem do konca mój błąd

Hej,

Nie rozumiem, po co podajesz stronkę ze sterownikami do urządzeń Sagem’a i ZTE skoro HakX wyraźnie napisał, że posiada kartę TP Linka??

HakX - ewentualnie możesz też zaktualizować sterowniki do karty WiFi - znajdziesz je tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, zrobiłem wszystko co napisaliście, dalej jest to samo :confused: na prawdę jest to bardzo irytujące gdy trzeba się za każdym razem łączyć z netem po kilka razy. A ster od neostrady nie odinstalowałem bo to dzięki nimi udało mi się uzyskać jakiekolwiek połączenie z liveboxem… Wcześniej jak miałem tylko stery od karty sieciowej to nie mogłem tego zrobić. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ?

Hej,

A czy możesz napisać, co masz na myśli pisząc o sterownikach do Neostrady?? To są faktycznie sterowniki czy jakaś aplikacja do zarządzania połączeniami sieciowymi??

A pamiętałeś o rejestracji adresu MAC karty sieciowej?? W czasie pierwszego podłączania konieczne jest naciśniecie na LiveBox’ie przycisku REG.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To jest aplikacja z płyty od liveboxa, czyli instaluje się program do zarządzania połączeniami z liveboxwm I dopóki go nie zainstalowałem to nie mogłem połączyć się z siecią za pomocą sterów tylko do karty TP-linka. Tak wcześniej naciskałem przycisk REG kiedy było to wymagane. Co teraz mam zrobić ? czy jak odinstaluję program od neostrady to nie wrócę się do punktu wyjścia?

Hej,

Podłączanie do LiveBox’a nie wymaga obecności żadnego dodatkowego oprogramowania. Jeśli korzystasz z Windows’a bez problemu wystarczy mechanizm do połączeń WiFi zbudowany w system. Sam w domu posiadam komputery działające w oparciu o Windows XP i Vista (czasami także Windows 7 na służbowym lapku) i w żadnym z nich nie mam zainstalowanych programów od TP, a połączenie z LiveBox’em oczywiście nie stwarza nawet najmniejszych problemów.

Nie powinieneś. Po prostu zamiast dodatkowego programu powinieneś użyć obecnego w systemie Windows. W tray’u powinna rezydować ikonka karty sieciowej. Po jej kliknięciu wyświetli się okno ze znalezionymi sieciami. Wybierasz tę odpowiednią, podajesz hasła - system wszystko zapamięta i od trego czasu powinien łączyć się z siecią automatycznie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

HakX , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif