Problem z połączeniem internetowym z PS4

Witam! Dwa dni temu zakupiłem konsolę PS4. Po ustawieniu sieci i wpisania danych z wifi zaczeły sie małe problemy z moim połączeniem z wifi. Otóż na konsoli internet czasem jest a czasem nie ma dosłownie jest to “randomowe”. Problem występuję przy połączeniu NAT. Z moich internetowych poszukiwań wyniki, że powinienem otwórzyć poniższe porty TCP i UDP w obydwu kierunkach:
80
443
465
983
3478
3479
3480
3658
5223
6000-7000
9293
10070-10080
Nie mam natomiast pojęcia jak to wykonać. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Posiadam modem UPC Connect BOX. Proszę bardzo o radę! Z góry dziękuję

Masz IP Publiczne od UPC czy prywatne IP? Jak prywatne nie otworzysz portów bo jesteś za NAT-em operatora, jak publiczne to w ustawieniach routera o ile UPC tego w swoim sprzęcie nie blokuje.

Czy oprócz modemu operatora posiadasz też router ? Zmiana ustawień UPnP (Universal Plug and Play) może też naprawić problem. W PS4 w ustawieniach zaawansowanych połączenia powinna być możliwość przestawienia tej opcji. Jeśli masz coś poblokowane od strony UPC pewnie zostaje tylko kontakt z ISP. Ja bym jednak szukał dalej rozwiązania. Sprawdź jakie IP dostaje konsola i czy nie ma konfliktu pomiędzy innymi urządzeniami w Twojej sieci. Sprawdź również czy konsola ma pobrane wszystkie aktualizacje systemu.

Jeżeli ma IP prywatne od operatora czyli jest za NAT-em operatora nie pomoże UPNP, ani odblokowywanie czegokolwiek bo u operatora nie odblokuje. Pozostaje się dowiedzieć za ile dają publiczne zmienne IP i wtedy odblokować porty.

Przepraszam za totalny brak odzewu ale nie miałem przez te 2 miesiące czasu na zabawę z internetem w ps4 a problem wciąż jest.
Czy potrzebujecie jakiś zdjęć ze stanu połączen konsoli z wifi? bo na 2,4 ghz wszystko smiga i nic bym nie zmienial gdyby nie to ze powoduje ono lagi…

/edit błąd występuje przy “wpisywaniu d PSN” podczas sprawdzania połączenia

Post został podzielony na nowy temat: Problem z internetem UPC