Problem z połączeniem internetowym

Witam. Zacznę od tego, że nie wiedziałem jaki dział wybrać, toteż umieściłem post tutaj (jeśli się pomyliłem proszę o przenisienie).Wracając do tematu. Od jakiegoś czasu tj.2 tygodnie mam następujący problem : około godziny 22-23, kiedy siedzę przy komputerze, nagle rozłącza mnie z internetem. Dalej jest tak, że schylam się do routera, włączam go i wyłączam i wtedy znowu się łaczę. Problem jest w tym, że czasami jest to połączenie na 15 minut, czasem na 2 godziny a czasem już działa normalnie cały czas. Zaczyna mnie sytuacja irytować, ale jako że niezbyt się znam na tym wszystkim to nie mam co zrobić, może wy mi pomożecie. Nie wiem czy się ośmieszę pisząc to, ale może router mi się przegrzewa czy coś takiego, bo jeśli komputer jest włączony, np. 5h to myślałem o tym. Kiedy wchodzę w Centrum Sieci i Udostępniania w Win7, pojawia sie następujący schemat

KOMPUTER------SIEĆ–X—INTERNET

Pozdrawiam

czaczak, zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

Jaki to operator i router?