Problem z połączeniem internetowym


(Anna425) #1

Witam,
Kupiłam laptopa firmy Zeuslap A-156 na Aliexpress-jestem bardzo zadowolona z niego, ale mam jeden problem-nie wczytują się strony internetowe oprócz strony Zeuslap. Laptop przyszedł już z windows 10 w języku polskim, łączy się z wifi z siecią domową, ale nie wczytuje stron, ani nie aktualizuje się przez windows update (mimo, że znalazł aktualizacje), pewnie trzeba zmienić jakieś ustawienia, ale nie mam pojęcia jakie. Wklejam zdjęcie połączenia sieciowego i karty sieciowej. Bardzo proszę o pomoc.

!

https://www.fotosik.pl/zdjecie/8ffd194404a24894


(bachus) #2

Zacznij od przeinstalowania Windows. Na czysto, do gołego dysku. Nie ufaj OS dostarczonemu z laptopem z Aliexpress.


(witek111) #3

a internet działa po kablu?

Napisz co już sama spróbowałaś zrobić aby internet działał? np. wyłączenie z prądu i włączenie routera itd…


(Anna425) #4

Kablem nie podłączyłam, bo nie mam w domu. Nowy laptop ma dość słaby zasięg w miejscu, w którym ma stać-sądziłam, że to jest problem, ale jak poszłam z laptopem do routera to był dobry zasięg, ale nic to nie zmieniło. Wpadłam na pomysł, żeby w starym laptopie udostępnić hotspot z tej sieci domowej i połączyłam z nowym laptopem-wszystko działa!!! Ale to jest rozwiązanie chwilowe… Nie wiem dlaczego połączenie z routerem nie działa, a poprzez stary laptop tak?


(Longhorn2009) #5

W budżetowych laptopach montowane są kiepskie karty WiFi o niskim zysku i mizerny poziom sygnału to norma. Na czymś producent musi oszczędzić. Różnica względem biznesowych modeli byłaby kolosalna.
Jeśli z połączeniem z routerem jest problem to wyłącz na próbę szyfrowanie sieci, aby była otwarta. Lub przynajmniej sprawdź czy masz wybrany klucz szyfrujący AES we właściwościach karty sieciowej


(Anna425) #6

Wstawiam zdjęcie co pokazało mi we właściwościach sieci. Pożyczyłam kartę sieciową zewnętrzną usb tp link-laptop zalogował się do sieci, miał idealny zasięg, ale strony znowu nie wczytywały się.


(Longhorn2009) #7

Więc sprawdź na wyłączonym szyfrowaniu sieci.


(Anna425) #8

Jak mogę wyłączyć szyfrowanie sieci? Nie jestem aż tak zaawansowanym użytkownikiem :wink:


(krystian3w) #9

W ustawieniach routera z którym się łączysz. Nie widzę nazwy / modelu więc nie mogę podać np. instrukcji obsługi do twojego.

http://www.laart.eu/pc_serwis/wifi-pierwsze-logowanie.htm
http://www.download.net.pl/jak-zmienic-haslo-do-sieci-wi-fi/n/4433/
http://www.routerpasswords.com/


(Longhorn2009) #10

Szyfrowanie wyłączysz logując się na router i szukasz ustawień dotyczących sieci bezprzewodowej, w tym wypadku należałoby wybrać opcję Disabled Security. W wypadku swojego routera będzie to wyglądać podobnie
http://www.tp-link.com.pl/faq-257.html


(Anna425) #11

Witam,
Problem udało mi się rozwiązać, kupiłam wzmacniacz sygnału wifi i wszystko jest ok. Sprzedawca u którego kupiłam laptopa przysłał mi 4 karty wifi do zamiany, ale nic to nie zmieniło, więc kupiłam repeater. Okazuje się, że antena zamontowana laptopie jest słaba…