Problem z połączeniem internetowym

Witam
Dzisiaj z rana odpaliłem komputer i wystąpił pewien problem.
Wygląda to tak że mam połączenie z internetem przez kabel ale jakby tego internetu nie było. Przeglądarka nie działa, programy potrzebujące dostęp do internetu nie działają.
Nie wiem co może być tego przyczyną.

Może firewall się popsuł i cudem ładuje się plik jakim MS wykrywa internet.

Na jakiej podstawie sądzisz że je masz?

Pewnie po wyglądzie ikony “połączenia sieciowego” (lub po tym, że inne maszyny po połączeniu z domowym routerem mają neta) i błędach połączeń z np. fejsbuczkiem i guglem (oba rzadko padają jednocześnie)?

Nie ciebie telepato pytałem. Siedzisz na jego komputerze?
:man_facepalming:

Twój post ponizej, młody.

Pewnie po wyglądzie ikony “połączenia sieciowego” (lub po tym, że inne maszyny po połączeniu z domowym routerem mają neta) i błędach połączeń z np. fejsbuczkiem i guglem (oba rzadko padają jednocześnie)?

Umiesz synciu czytać ze zrozumieniem? Spróbuj. Może się uda

Jeśli nie potrafisz to przynajmniej nie przeszkadzaj !

No to piszę, że mu “FB” się w przeglądarce nie włącza.

Z innych aplikacji “potrzebujących internetu” to może:

  • gra muliplayer online
  • spotify
  • thunderbird
  • uTorrent (do pobierania ISO GNU/Linux “głównie”)

ale widać się wstydzi, że słucha spotify lub jako “40 latek” gra w gry, gdzie widać zanikającą jego sprawność w dłoniach (np. może już najwyżej klepać newsy dla WP a nie wygrywać “1 shot - 1 kill”).
A maile czyta w darmowym programie zamiast marnych klientach webowych lub płatnym Outlooku.


Ikonkę obok zegara raczej dobrze widzi bez bryli, a na pewno na niej nie ma żadnych dziwnych żółtych wykrzykników (błędy Wi-Fi / połączenia kablowego).

Zadałem Proste pytanie. Nie tobie kaszpirowski
A ty “między wódkę a zakąskę” o ikonie koło zegara bełkoczesz? Nie wstyd ci ?
Tracert. Wiesz co to takiego? Albo Ping ?

Nie dałeś mu instrukcji step baj step, to się wylogował i pewnie na elektrodzie rozwiązali problem.

Twoja wiedza raczej zobowiązuje do pełnienia 23 godzinnych dyżurów dla dobro programowiczów, i spania tyle co żyrafa (gdzieś mam jak zalinkujesz, że żyrafa śpi dłużej niż 7-60 minut dziennie).

Może ja? Tam.

Panowie.

Skutecznie zniechęciliście autora postu.
Przez brak merytorycznych odpowiedzi, rozwiązanie znalazł sam
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3799395.html
“Źle ustawiona (zresetowana) data systemowa” - powód nieznany

Ale na innym Forum, ktoś mu odpowiadał.
A tu tylko kłótnie.

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

My ?. Zadałem autorowi pytanie. Na tamtym też zadano. Ale tu na tym forum zawsze sie ktoś znajdzie kto zna odpowiedz, nim autor na nią odpowie. Tam pozwolono mu odpowiedzieć.

Szkoda, że nie widziałem wątku wcześniej to bym kolegów porozsadzał. Następnym razem darujcie sobie przepychanki.

Proszę mnie w to nie mieszać. Nie ja się wtrącam do czyiś pytań.