Problem z połączeniem kompa z Monitorem LCD kablem HDMI

Witam, jak w temacie. Próbuję połączyć komputer stajonarny kablem HDMI z monitorem z funkcją telewizora. Po podłączeniu kablem obu urządzeń na monitorze wyświetla się brak sygnału. Monitor przestawiam na wejście HDMI. Kabel działa bo sprawdzany był na innych urządzeniach. Karta graficzna to AMD RADEON HD 6670. System Win 7 ultimate. Jeżeli ktoś wie jak rozwiązać problem, proszę o pomoc i pozdrawiam sebcioseb.

Ile masz gniazd HDMI, zawsze jest tylko jedno przeznaczone do takiego połączenie  HDMI in DVI, jaki to model monitora??

Gniazdo HDMI mam jedno 

Monitor: LG ELEKTRONICS INC

MODEL/TYP: M2350D

Spróbuj podłączyć kablem VGA i zobacz czy problem zniknie,  jeśli tak to monitor ma taki zapłon jak jest podłączony przez HDMI, ja osobiście mam Samsunga z TV + Asus HD 7770 v2 i nie mam takiego problemu z HDMI startuje od razu no chyba że ostatnio był włączony TV to muszę przełączyć ręcznie na HDMI ale i tak widzę bios, a możesz spróbować ustawić w biosie aby okno biosu wyświetlało się dłużej podaj modle płyty głównej.

 

Jeszcze jedno jak będziesz miał podpięte przez HDMI i podczas startu kompa wciśnij klawisz “Delete” lub “F2” to uaktywni bios i zobaczysz czy monitor na hdmi załapie.

Jak podepne zwykłym kablem jest ok. Tylko HDMI jest lipa. Model Płyty głównej ASUS P8H61 - M LX

 

Poczekaj, często gniazdo HDMI aktywuje się dopiero po załadowaniu sterownika karty grafiki.

 

 

 

 

@JNJN 

Jak ma poczekać skoro system się ładuje !!

 

@sebcioseb 

Spróbuj tak na HDMI

 

No niestety często tak jest, że na połączeniu HDMI nie wejdzie się do biosu i trzeba użyć połączenia, albo VGA, albo DVI?

Tak, to jest możliwe, lecz w nowych biosach takie ograniczenie to paranoja.

ok, sprawdze wieczorem. Na razie dziękuję wszystkim za rady i pomoc. Odezwę się jak sytuacja wygląda.