Problem z połączeniem laptopa z siecią wifi

Witam serdecznie.Mam problem z połączeniem laptopa do sieci wifi. Chodzi mianowicie o to,że wyświetla się sieć ,lecz gdy próbuję się połączyc to laptop szuka szuka i wyskakuje komunikat,że nie można się połączyć. Gdy zresetuje sieć wifi problem znika,ale do następnego wyłączenia laptopa. Gdy włącze go ponownie dalej jest to samo i znów muszę resetować. Mogliby mi państwo wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje? Posiadam laptopa Lenovo IdeaPad L340 Gaming, intel core i5 9 gen , NVIDIA GEFORCE GTX , WIN 10 . Laptop ma około 5 miesięcy i wcześniej nie miałam takich problemów. Bardzo dziękuję za wszelkie rady,oraz w czas włożony na pomocy rozwiązania mojego problemu

Może z routerem coś nie tak ?

Z routerem wszystko ok. Z innymi urządzeniami nie ma problemów. Ostatnio byłam poza domem i ten sam problem. Muszę zresetować siec,wtedy jest okej. Ale gdy ponownie wyłącze laptopa lub dam w tryb uśpienia to dalej jest to samo. I za każdym razem muszę resetować sieć w laptopie

Wyłącz oszczędzanie energii karty sieciowej

Co masz na myśli pisząc powyższe? Chodzi o “zapomnienie” sieci WiFi?

Witam. Przepraszam,że tak późno odpisuje. W moim laptopie Lenovo jest coś takiego jak: Resetowanie sieci(ustawienia sieci)

Mówisz o Resetowaniu sieci w Ustawieniach sieci Windows 10??

Jeśli chodzi o opcje resetowanie sieci w Windows 10 to lepiej nią się nie bawić bo nie służy do resetowania wifi czy internetu. Ustaw kartę bezprzewodową laptopa tak by adresy same się pobierały. Zarówno jak chodzi o adresy IP jak i DNS. Dalej wejdź w ustawienia sieci i sprawdź jakie sieci są zapamiętane. Najlepiej zrobić tak by laptop zapomniał wszystkie sieci, więc usuń wszystkie sieci z tej listy. Połącz laptopa ze swoją sicią WIFI i zaznacz opcje łącz automatycznie. Teraz nie powinno być problemu z rozłączaniem.