Problem z polaczeniem laptopa z telefonem nokia 6230i poprze

Witam problem jak wyżej opisałem. Posiadam laptopa HP 550 z wbudowanym urządzeniem blutooth. Próbuje go polączyć z telefonem, ktory również posiada blutooth. nic sie jednaqk nie dziej nie wykrywa telefon laptopa i odwrotnie. Prosze o pomoc co zrobuć, czy muszę dokupic zewnętrzne urządzeni blutooth na usb?

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrwiam sebcioseb. Posiadam Windows XP pro oczywiście legalny

Muszę cię zmartwić,choć chciałbym się mylić w twym wypadku,od paru lat używam bluetotha i to zmieniając dość często telefony i z mego doświadczenia widzę iż niektóre urządzenia się nie widzą i nie da się nic zrobić poza kupieniem innego,mam już do laptopa 3 !

  1. Czy w telefonie masz załączoną widoczność w opcjach Bluetooth?

  2. Czy w opcjach Bluetooth w laptopie masz załączoną opcję “Zezwalaj urządzeniom Bluetooth na odnajdowanie tego komputera”?

Bez ustawienia tych opcji, mogą się ze sobą łączyć jedynie urządzenia uwierzytelnione, czyli już wcześniej ze sobą łączone.

Dokładnie sprawdź, czy moduł BT w laptopie jest na pewno załączony - nie wiem, jak jest w HP, ale np. w Asusach oprócz wyłącznika BT jest jeszcze aplikacja, która nie zawsze załącza ten moduł i trzeba to robić ręcznie.